Jednou vetou

A. Danko sa rozčuľuje: Môj titul JUDr. je legálny, kto ho spochybňuje hrá špinavú hru

Predseda NR SR Andrej Danko

foto: TASR

Predseda NR SR a šéf SNS Andrej Danko nevie vysvetliť, na akej škole získal titul JUDr. a stal sa tak doktorom práv. A. Danko používa tento titul už roky. V zozname absolventov Univerzity Komenského v Bratislave však má iba titul Mgr. K jeho záverečnej práci, ktorú na získanie titulu JUDr. potreboval, sa na univerzite nedá dostať - tvrdí denník N. Andrej Danko reagoval priamo z Grécka, kde je na pracovnej ceste. "Ide o špinavé politické hry," uviedol vo vyhlásení. Pozrite si jeho reakciu nižšie.

Prihlásiť sa na bezplatný Newsletter

Pochybnosti o titule JUDr. Andreja Danka priniesol Denník N v pondelok. V elektronickom zozname absolventov UK nie je totiž záznam, že by mu titul doktora práv udelili. Univerzita Komenského bez súhlasu Andreja Danka odmieta uviesť, či u nich tento titul získal.

Ako píše Denník N, o jeho štúdiu sa nedá dozvedieť ani v knižnici Právnickej fakulty UK. Hoci sú tam záverečné práce absolventov, Dankova rigorózna práca sa tam nenachádza.

Bratislava je lepšia dedina. Porovnali sme čakárne na železniciach

Na informáciu už reagovalo opozičné OĽANO. „Ak Andrej Danko nevyvráti podozrenia, že titul používa neoprávnene, nemá morálne právo zotrvať v druhej najvyššej ústavnej funkcii,“ uvádza sa v ich vyhlásení.

Podľa dekana Právnickej fakulty UK Eduarda Burdu môže existovať  vysvetlenie, prečo Dankova rigorózna práca nie je v knižnici. „Podľa vtedy platnej legislatívy nebolo povinnosťou študentov odovzdať svoju rigoróznu prácu aj do univerzitnej knižnice, kde by bola k dispozícii pre širokú verejnosť. Študenti tak mohli urobiť iba dobrovoľne,“ vyhlásil Eduard Burda.

Škandál u Lajčáka II: Záhadné podnikanie opitého exfunkcionára

Konečne zareagoval aj samotný Andrej Danko. Ide podľa neho o špinavú a nekalú kampaň kvôli tomu, že sa zmienil o kandidatúre na prezidenta. „Vyhlasujem, že som riadny absolvent Univerzity Komenského v Bratislave, riadne som ukončil aj doktorandské štúdium, ako aj advokátske skúšky. Všetky tituly, ktoré používam, sú získané legálnou cestou. Aj keď viem, že Denník N tak neurobí, žiadam ich o ospravedlnenie. Ich špinavé politické hry, ktoré platí firma Eset, rovnako ako Progresívne Slovensko, ja hrať nebudem,“ uzavrel A. Danko. Pozrite si celú reakciu nižšie.

VIDEO: Andrej Danko reaguje na medializované informácie o svojom titule

Môže vás zaujímať

Viac ako pätina Slovákov očakáva, že na Slovensko príde druhá vlna koronavírusu