A. DANKO: Zákerná epidémia terorizmu naberá na sile

Andrej Danko

foto: TASR

Predseda NR SR Andrej Danko (SNS) vyjadruje sústrasť príbuzným obetí a ich rodinám, všetkým pozostalým i obyvateľom Londýna. Šéf parlamentu verí, že tento ďalší nehanebný teroristický útok na nevinných ľudí bude potrestaný.

Potvrdzujem, že zákerná epidémia terorizmu naberá na sile, nepozná hranice. Za obete si vyberá vždy tých najnevinnejších, ale ľudstvo doteraz na každú epidémiu našlo liek. V týchto ťažkých chvíľach vyjadrujem solidaritu,“ povedal Danko.

Predseda NR SR zároveň dnes ráno požiadal aj políciu, aby pri príležitosti konania sa Slovak food festivalu na Bratislavskom hrade sprísnila kontrolu návštevníkov. „Naozaj prosím návštevníkov hradného areálu o strpenie, ale udalosti, ktoré sa dejú okolo nás, si vyžadujú nové bezpečnostné opatrenia, ktoré sme doteraz nemuseli používať,“ dodal Danko.

Útoky v centre Londýna si vyžiadali šesť obetí na životoch, 48 ľudí bolo hospitalizovaných. Podľa polície traja páchatelia najprv dodávkou zrazili ľudí na chodníku Londýnskeho mosta (London Bridge), potom pokračovali v jazde na Borough Market, kde na ulici, v baroch a reštauráciách nožmi útočili na ľudí. Polícia všetkých troch zastrelila.

Trojica mala na sebe atrapy viest, aké používajú samovražední atentátnici. Očití svedkovia podľa britských médií vypovedali, že útočníci vykrikovali: „To je za Alaha!

Môže vás zaujímať

Školský zákon zakazuje diskrimináciu a obzvlášť segregáciu,tvrdí rezort školstva