Jednou vetou

Ábel Ravasz: Teplá strava zadarmo v školách môže pomôcť sociálne slabším deťom

Vládny splnomocnenec pre rómske komunity Ábel Ravasz

foto: TASR

Teplá strava zadarmo pre žiakov základných škôl a škôlok môže výrazne pomôcť deťom zo sociálne slabšieho prostredia. Uviedol to splnomocnenec vlády pre rómske komunity a podpredseda strany Most-Híd Ábel Ravasz v reakcii na jedno zo sociálnych opatrení, ktoré predstavila strana Smer-SD. Viac sa k návrhu zatiaľ nevyjadruje, keďže ešte nepozná detaily.

„Lepšia výživa prispieva k lepším učebným výsledkom a zamedzí hladovaniu detí. Čert ale býva ukrytý v detailoch, takže počkám s hodnotením do doby predloženia konkrétneho návrhu,“ uviedol pre TASR Ravasz. Návrh podľa jeho slov ešte neprediskutovala koaličná rada a tak nemá informácie o jeho presných kontúrach.

Čítajte viac: Kam smeruje naše školstvo?

Smer-SD chce zaviesť stravné zadarmo pre deti v poslednom ročníku materských škôl (MŠ) a pre deti na základných školách (ZŠ). Každé dieťa by tak malo od štátu dostať 1,2 eura na deň na stravovanie. Toto opatrenie by malo stáť SR 106 miliónov eur. Okrem tohto opatrenia predstavil Smer-SD aj ďalšie – zvýšenie počtu pacientov, ktorí potrebujú kúpeľnú liečbu a zdvojnásobenie vianočného príspevku.

Opozícia opatrenia kritizuje. Podľa nej si Smer-SD robí takto volebnú kampaň za štátne, chce si kúpiť späť voličov a opatrenia sú neadresné a nespravodlivé. Sociálni demokrati kritiku odmietajú.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky