Jednou vetou

Advokát Mariana Kočnera nevie, či jeho klient ostáva naďalej vo väzbe

Druhý zľava podnikateľ Marian Kočner, advokát Dušan Pohovej, advokát Marek Para a bývalý šéf televízie Markíza Pavol Rusko pred súdnym pojednávaním v kauze zmeniek

foto: TASR - Jakub Kotian

Advokát podnikateľa Mariana K. Martin Pohovej nemá informácie o tom, že sa už rozhodlo v prípade žiadosti jeho klienta o prepustenie z väzby. Uviedol to pre TASR s tým, že mu ešte nebolo doručené uznesenie sudcu pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS).

„Neviem sa k tomu vyjadriť a ani to vyvrátiť či potvrdiť,“ skonštatoval pre TASR. Televízia Joj v utorok informovala, že ŠTS rozhodol vo veci žiadosti Mariana K. o prepustenie z väzby tak, že obvineného podnikateľa necháva naďalej vo väzbe. Zároveň uviedla, že sudca senátu ŠTS neprijal od Mariana K. finančnú zábezpeku. Túto informáciu získala televízia od zdroja z prostredia vyšetrovania a rozhodovania o väzbe.

Dochádzku Zaťovičovej vyšetrovala polícia asi po kočnerovsky

Obvinený Marian K. je vo väzbe v kauze tzv. televíznych zmeniek za takmer 70 miliónov eur. Na Mariana K. a Pavla R. podala TV Markíza trestné oznámenie za údajné falšovanie cenných papierov a marenie spravodlivosti. Pravosť zmeniek súkromná televízia spochybňuje od začiatku sporu. Argumentuje, že sporné zmenky neboli nikdy zaznamenané v jej účtovníctve ani v účtovníctve spoločností, ktoré údajne zmenky vlastnili predtým, ako malo dôjsť k uplatneniu podvodných nárokov. O väzobnom stíhaní podnikateľa rozhodol 28. júna Najvyšší súd SR. Podnikateľ Marian K. sa pokúša dostať z väzby už po druhý raz. Podľa Pohoveja žiadosť o prepustenie z väzby podali najmä z dôvodu účelového postupu orgánov činných v trestnom konaní, ako aj prieťahov.

O podnikateľovej žiadosti o prepustenie z väzby rozhodoval 15. novembra sudca pre prípravné konanie ŠTS, pracovisko Banská Bystrica. Rozhodnutie však nebolo známe a ako 15. novembra uviedla prokurátorka Úradu špeciálnej prokuratúry, zverejniť ho mali v najbližších dňoch.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky