Jednou vetou

Agentka Lexová?

Meno z nej robí neprehliadnuteľnú. Nina Lexová je dcérou kontroverzného exriaditeľa Slovenskej informačnej služby Ivana Lexu z neslávnej mečiarovskej éry. Šťastie skúša za hranicami Slovenska. V Moskve študuje žurnalistiku a ešte nedávno pracovala pre europoslanca Borisa Zalu.

Lexova dcéra sa napriek minulosti otca nerozhodla pre život v ústraní. Do povedomia sa dostala ešte v čase prvej série televíznej šou Superstar, kde v hľadisku držala transparent s nápisom „Fuck Bezdeda“ ku ktorému pripísala číslo svojej spolužiačky. Táto pomsta jej zrejme vyšla, pretože podľa medializovaných informácií dostala jej spolužiačka veľa nepríjemných telefonátov.

V roku 2015 sa Lexová presťahovala do Moskvy, kde podľa portálu startitup.sk študuje žurnalistiku zameranú na ruskú politiku.

Otec vraj neloboval

Ivan Lexa, foto: TASR

Len nedávno pritom absolvovala stáž v Bruseli u europoslanca Borisa Zalu, ktorý v roku 2016 prerušil svoje členstvo v Smere. Ninu Lexovú si pochvaľuje. ,,Ja si viem každého šikovného a inteligentného človeka predstaviť, a musím sa priznať, že Nina patrila medzi nich. Bola aj pracovitá aj inteligentná,“ reagoval Boris Zala na otázku hlavne.sk.

 

Europoslanec Boris Zala, foto: facebook | foto: facebook

Europoslanec tvrdil, že Ivan Lexa sa za jej prijatie na miesto stážistky neprihováral. ,,Dostala sa ku mne normálnym spôsobom ako to robia všetci stážisti. Prihlásila sa a vypracovala práce, ktoré som od nej žiadal. Nikto sa so mnou o tom nerozprával,“ odpovedal Zala.

Analyzuje

Lexová robila pre Zalu v Európskom parlamente do konca februára. Analyzovala tam ruský vplyv na zvolenie amerického prezidenta Donalda Trumpa. „Robím na analytickej práci ako Rusi ovplyvnili americké voľby, kde sa snažím spraviť vývod aj na základe ruských zdrojov, a čo je hlavné, aj s možnosťou sledovať zdroje informácií Európskeho parlamentu,“ povedala pre startitup.sk

Americký prezident Donald Trump čelí od svojho zvolenia podozreniam, že výsledok prezidentských volieb v USA ovplyvnilo Rusko v jeho prospech. Aktuálne Spojené štáty zvažujú ďalšie sprísnenie sankcií voči Rusku za podporu režimu sýrskeho prezidenta Bašára Asada. Od roku 2014 čelí aj sankciám Európskej únie za situáciu na Ukrajine a pripojenie Krymu k Ruskej federácii.

Doma na všetkých frontoch

„Stáž sa mi veľmi páčila a je to jednoznačne aj vďaka pánovi Zalovi a ľudom, ktorí uňho sú už niekoľko rokov. Pán Zala ma neskutočný prehľad o všetkom, čo sa deje. Je veľmi sčítaný a inteligentný, takže pracovať preňho bola radosť,“ reagovala Nina na naše otázky.

Nina Lexová kontakt so Slovenskom nestratila. Spolupracuje totiž so slovenskými televíziami. Pre TV Joj pripravovala reportáž o Moskve, pre TA3 by mala pripravovať politické reportáže.

Leopardie škvrny na chrbáte

Nina Lexová je aktívna aj na sociálnych sieťach. Sympatická mladá žena má záľubu v tetovaniach. „Na chrbte mám leopardie škvrny, lebo mám rada leopardy 🙂 Na prednej strane nohy mám bohyňu Artemis, trochu v štýle Alfonsa Muchy a teraz ma čakajú ešte tri hodiny pod ihlou, aby mi dokončili obrázok z Mononoke. Vzadu na stehne mám princeznú s vlkom, zboku je Duch lesa a kodamovia,“ vysvetlila.

Nina Lexová
Ozdoba alebo ochranca? Nina Lexová si dala vytetovať Bohyňu Artemis

Budú ho znovu súdiť?

K svojmu otcovi sa doteraz verejne nevyjadrovala. Ten utiekol zo Slovenska a ukrýval sa v Juhoafrickej republike, kde ho v roku 2002 zadržali a bol deportovaný späť na Slovensko. Ivan Lexa čelil viacerým obžalobám. Jeho meno bolo spájané so zavlečením prezidentovho syna Michala Kováča mladšieho do Rakúska a objednaním vraždy Roberta Remiáša. Ani v jednom prípade však nebol Ivan Lexa odsúdený. Zrušenie Mečiarových amnestií v roku 2017 otvorilo možnosť obnovenia súdneho konania.

Ivan Lexa ako poslanec NR SR v roku 1998  foto: TASR

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky