Jednou vetou

Agentúra AKO: Smer by vyhral voľby, ale súčasná koalícia by nevznikla

Ako by dopadli politické strany v najnovšom prieskume?

autorská koláž hlavne.sk

Škandál s Dankovou rigoróznou prácou sa na preferenciách SNS zatiaľ neprejavil, ale ak by sa parlamentné voľby konali v polovici novembra, vyhral by Smer-SD so ziskom 23,9 percenta hlasov. Súčasná koalícia by však nevznikla, potrebovali by ešte 12 mandátov! Pozrite sa na to bližšie:

Focus: Voľby by v novembri vyhral Smer-SD, druhá by bola SaS, tretia ĽSNS

Na druhej priečke by skončila SaS (16,1 percenta) a na tretej Sme rodina (10,4 percenta). Vyplýva to z prieskumu verejnej mienky agentúry AKO, ktorý sa uskutočnil v dňoch 13. až 15. novembra na vzorke 1000 respondentov formou telefonického dopytovania.

Šokovaní študenti: Andrej Kiska nevie, čo sa deje v jeho kancelárii

Do NR SR by sa dostali aj SNS (9,2 percenta), OĽaNO (8,1 percenta), ĽSNS (7,8 percenta), Most-Híd (6,1 percenta), KDH (5,9 percenta) a Progresívne Slovensko (5 percent).
Ak by voľby dopadli takto, Smer-SD by v 150-člennom parlamente obsadil 39 kresiel, SaS 26, Sme rodina 17, SNS 15, OĽaNO a ĽSNS po 13, Most-Híd 10, KDH deväť a Progresívne Slovensko osem kresiel.

Organizátorka protestov Karolína Farská v sídle OĽaNO: Pre toto som tam bola

Pred bránami parlamentu by ostali strany Spolu (4,2 percenta), SMK (3,2 percenta) aj KSS (0,1 percenta).

Otázka pre respondentov znela: „Ak by sa teraz konali voľby do NR SR (parlamentu), ktorú stranu alebo hnutie by ste volili? Budem vám strany čítať v náhodnom poradí.“ Z opýtaných 7,9 percenta deklarovalo, že by určite nešlo voliť, 17,1 percenta nevedelo, koho by teraz volili a 0,9 percenta opýtaných odmietlo prezradiť, koho by volili.

Pridajte sa k nám na facebooku – viac informácií nájdete TU

 

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky