Jednou vetou

Ak chce opozícia vládnuť, musí ukázať, že si vie nájsť prienik, uviedol Danko

Andrej Danko

Foto: Michal Psota

Ak chce teraz opozícia vládnuť, tak musí ukázať, že si vie nájsť prienik aj na 18 mien. V súvislosti s voľbou ústavných sudcov to povedal predseda Národnej rady (NR) SR Andrej Danko (SNS) počas letu z Moskvy do Soči.

„Áno, budeme to musieť zase my vyriešiť, koalícia. Zase si bude musieť sadnúť Danko, Bugár, Fico a zase budeme musieť ustúpiť alebo nájsť kompromis, lebo ináč by to nefungovalo, a to sa týka každej oblasti,“ povedal v stredu Danko.

Fico berie konflikt vo vláde osobne, preto je vraj radikálnejší

Na margo rokovaní koalície o aktuálnej situácii uviedol, že za SNS je poverený rokovať Tibor Bernaťák. Podľa Dankových slov má jasné inštrukcie, pričom prebiehajú aj telefonické rokovania.

„Ja už som telefonoval aj s pánom Bugárom. Nemal som šťastie na pána Fica. Keď pristaneme, budem sa s ním rozprávať,“ doplnil.

Dodal tiež, že koalícia má rovnako možnosť sa rozhodnúť. Tvrdí, že dohodnúť by sa mali aj opozičné strany. Koalícia musí podľa jeho slov situáciu koordinovať.

V utorkovom (12. 2.) prvom kole voľby poslanci nezvolili ani jedného kandidáta. Vo štvrtok (14. 2.) o 11.00 h budú hlasovať opäť.

Bugár: Pri voľbe ústavných sudcov, žiaľ, prevládli emócie

Majú vybrať 18 kandidátov na ústavných sudcov, a tých ponúknuť prezidentovi SR. Ten z nich má vymenovať deviatich, ktorí na 12 rokov zasadnú na Ústavný súd SR. Spolu je na ÚS SR 13 sudcov.

Môže vás zaujímať

Ministerstvo vnútra nedokáže vysvetliť, čí Lučanský má, alebo nemá šoféra