Ak chce opozícia vládnuť, musí ukázať, že si vie nájsť prienik, uviedol Danko

Andrej Danko

Foto: Michal Psota

Ak chce teraz opozícia vládnuť, tak musí ukázať, že si vie nájsť prienik aj na 18 mien. V súvislosti s voľbou ústavných sudcov to povedal predseda Národnej rady (NR) SR Andrej Danko (SNS) počas letu z Moskvy do Soči.

„Áno, budeme to musieť zase my vyriešiť, koalícia. Zase si bude musieť sadnúť Danko, Bugár, Fico a zase budeme musieť ustúpiť alebo nájsť kompromis, lebo ináč by to nefungovalo, a to sa týka každej oblasti,“ povedal v stredu Danko.

Fico berie konflikt vo vláde osobne, preto je vraj radikálnejší

Na margo rokovaní koalície o aktuálnej situácii uviedol, že za SNS je poverený rokovať Tibor Bernaťák. Podľa Dankových slov má jasné inštrukcie, pričom prebiehajú aj telefonické rokovania.

„Ja už som telefonoval aj s pánom Bugárom. Nemal som šťastie na pána Fica. Keď pristaneme, budem sa s ním rozprávať,“ doplnil.

Dodal tiež, že koalícia má rovnako možnosť sa rozhodnúť. Tvrdí, že dohodnúť by sa mali aj opozičné strany. Koalícia musí podľa jeho slov situáciu koordinovať.

V utorkovom (12. 2.) prvom kole voľby poslanci nezvolili ani jedného kandidáta. Vo štvrtok (14. 2.) o 11.00 h budú hlasovať opäť.

Bugár: Pri voľbe ústavných sudcov, žiaľ, prevládli emócie

Majú vybrať 18 kandidátov na ústavných sudcov, a tých ponúknuť prezidentovi SR. Ten z nich má vymenovať deviatich, ktorí na 12 rokov zasadnú na Ústavný súd SR. Spolu je na ÚS SR 13 sudcov.

Môže vás zaujímať

Truban: Možnosť, že by sme do koalície vzali aj Za ľudí, ešte existuje