Jednou vetou

Ak koalícia odvolá Krištufkovú, opozícia sa zrejme vzdá svojich funkcií

Poslanci NR SR Boris Kollár, Adriana Pčolinská a Petra Krištúfková (Sme rodina)

foto: TASR

Ak koalícia skutočne odvolá poslankyňu Petru Krištúfkovú (Sme rodina) z Osobitného kontrolného výboru Národnej rady (NR) SR na kontrolu činnosti Vojenského spravodajstva, SaS začne v rámci opozície rokovania o tom, že sa všetci opoziční šéfovia parlamentných výborov vzdajú svojich postov.

V pléne NR to oznámil Ľubomír Galko (SaS) v reakcii na návrh Antona Hrnka (SNS) Krištúfkovú z toho výboru odvolať, a to pre jej minulosť a prepojenia na mafiu.

Bugár otvoril schôdzu, poslanci sa do lavíc vrátili po vyše mesiaci

„Ak to urobíte, začneme v opozícii rokovania o tom, že všetci opoziční predsedovia výborov sa vzdajú svojich pozícií. A riaďte si to tu potom sami,“ odkázal Galko.

Gábor Grendel (OĽaNO) zase pripomenul niekdajšie priznanie podpredsedu NR a člena Osobitného kontrolného výboru NR SR na kontrolu činnosti Vojenského spravodajstva Martina Glváča (Smer-SD), že sa párkrát stretol so zavraždeným bossom podsvetia Jozefom Svobodom. Miroslav Beblavý (nezaradený) dal v reakcii na to návrh na Glváčovo odvolanie z tohto výboru. „Aspoň sa to tu vyčistí,“ podotkol.

Krištúfkovej stranícky kolega Peter Pčolinský označil návrh SNS za účelovú hru jej šéfa Andreja Danka. „Potrebuje prekryť vlastné ‚prúsery‘ na ministerstve obrany,“ myslí si.

Pellegrini: Agenda najmenej rozvinutých okresov sa presunie pod Rašiho úrad

Miroslav Číž (Smer-SD) opozíciu kritizoval. „Nie je jednoduché zachovať nervy na mieste, toľko bezcharakternosti, čo tu sledujem,“ odkázal. Pripomenul niekdajšiu kritiku jeho osoby aj ďalších predstaviteľov Smeru-SD za to, že boli na sociálnej sieti priateľmi s Talianom Antoninom Vadalom. „Pritom netuším, kto to je,“ dodal Číž.

„Ak ma odvoláte, prežijem to,“ vyhlásila Krištúfková, ktorá podľa vlastných slov nemá čo skrývať. Poukázala, že Hrnko či predseda parlamentu a SNS Danko minimálne dva roky o jej minulosti vedeli a neprekážalo im to, a odobrili jej členstvo vo výbore. „Teraz chcete trápne tvrdiť, že ste o mojej minulosti nepočuli? Veď pred parlamentnými voľbami to bolo prepierané v médiách,“ doplnila.

Krištúfková zdôraznila, že prioritne chce robiť v sociálnom výbore a pomáhať ľuďom, keďže koalícia na nich ‚kašle‘. „To je podľa mňa problém. To vy by ste mali stáť tu miesto mňa, vy, ktorí okrádate ľudí,“ odkázala koaličným poslancom. Hrnko sa ohradil, on podľa vlastných slov nemá čo skrývať.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky