Jednou vetou

Akademici vybrali deväť najlepších IT diplomových projektov za tento rok

Ilustračné foto.

Foto: pixabay.com

Deviaty ročník študentskej súťaže IT Spy, ktorá vyberá najlepšie IT diplomové práce z Českej a Slovenskej republiky, pozná svojich finalistov. Akademická porota vybrala deväť diplomových projektov, ktoré sa 6. decembra stretnú vo finále o titul najlepšej česko-slovenskej diplomovky. informovala organizátorka súťaže Jitka Kosovská.

Medzi témy patrí napríklad ochrana proti kybernetickým útokom, monitorovanie srdcového tepu pomocou bežnej kamery, automatické modelovanie na základe fragmentov, navigácia autonómnych automobilov alebo nástroj pre online overovanie osobných údajov.

Piataci píšu testovanie, preveria ich znalosti z matematiky a vyučovacieho jazyka

„Výber tohtoročných finalistov ukazuje, že na slovenských a českých školách dokážeme každoročne formovať skvelých odborníkov, ktorí v budúcnosti určite uspejú na akademickej pôde alebo v praxi. Zaujímavým trendom je nárast záujmu o prácu s umelou inteligenciou a jej zdokonaľovaním, či už vo forme jej autonómie alebo optimalizácie energetických nárokov. Mňa osobne tešia aj sociálne prospešné projekty, ktoré každoročne tvoria nezanedbateľnú časť finálových prác,“ povedala Mária Bieliková, predsedkyňa poroty IT Spy a dekanka Fakulty informatiky a informačných technológií zo Slovenskej technickej univerzity v Bratislave.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky