Jednou vetou

Alternatívu vlády môžu posudzovať len voliči vo voľbách a nikto iný, tvrdí Sme rodina, ktorá presadzuje predčasné voľby

Boris Kollár zo strany Sme Rodina.

Foto: TASR

Najrozumnejším a najčestnejším riešením súčasnej situácie v koalícii by bolo usporiadanie predčasných parlamentných volieb. Tvrdí to opozičné hnutie Sme rodina s tým, že je potrebné začať s novou vládou a novým, nekorupčným a nekoristníckym spôsobom práce.

„Už pri svojom vzniku si dala táto vládna koalícia do vienka klamstvo a podvod na voličoch, konkrétne strany #Sieť a Most-Híd. Tvrdila, že treba postaviť hrádzu extrémizmu aj za cenu porušenia volebných sľubov. My sme vždy tvrdili, že ak je tu nejaký extrémizmus, tak je to najmä nehorázne bezbrehé rozkrádanie,“ odkazujú predstavitelia Sme rodina.

Podľa nich práve v tejto koaličnej kríze boli prerazené všetky dná tohto rozkrádania. „Ale táto vláda sa dopúšťa ešte väčšej nehoráznosti. Bohorovne vyhlasuje, že niet inej alternatívy ako ona. Ale to nemôže posudzovať ani Andrej Danko (SNS), ani Robert Fico (Smer-SD) a ani Béla Bugár (Most-Híd). To môžu posudzovať len voliči vo voľbách a nikto iný,“ dodalo opozičné hnutie.

Premiér Fico v stredu vyzval na odchod ministra školstva Petra Plavčana (nominant SNS). Zdôvodnil to tým, že vládna koalícia si nemôže dovoliť hazardovať s dôverou verejnosti, naštrbenou udalosťami na ministerstve školstva. Predsedu SNS Andreja Danka požiadal, aby v čo najkratšom čase navrhol nového šéfa školského rezortu.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky