Jednou vetou

Andrej Danko dostal zlatú medailu Helénskeho parlamentu

Predseda NR SR Andrej Danko.

Foto: TASR

Predseda parlamentu Andrej Danko dostal ocenenie od predsedu Helénskeho parlamentu v podobe zlatej medaile Helénskeho parlamentu s reliéfom Perikla. Ocenenie sa dáva významným štátnikom a politikom a zdôrazňuje priateľstvo medzi jednotlivými krajinami a národmi.

Vyobrazenie Perikla, jedného z najväčších štátnikov antického Grécka a spolutvorcu aténskej demokracie nám všetkým pripomína, kde sa politický systém správy vecí verejných za účasti občanov zrodil a akú hodnotu predstavuje aj pre dnešnú Európu,“ povedal po ocenení Andrej Danko.

Súťaž Florence roka 2018 hľadá najlepšiu budúcu zdravotnú sestru

Parlamentná delegácia bola na území Helénskej republiky po 13 rokoch. Vzájomné vzťahy Grécka a Slovenskej republiky sú rámcované niektorými historickými prienikmi a spoločnými záujmami pre budúcnosť európskeho a euroatlantického spoločenstva. Obe krajiny pestujú dlhodobé priateľské vzťahy, ktoré sú v kultúrnej oblasti zvýraznené najmä cyrilo-metodskou tradíciou. Tá v našich dejinách zohrala významnú úlohu.

Po stagnácii oficiálnych návštev v období rokov 2009-2013 vzájomné bilaterálne vzťahy na najvyššej úrovni v posledných troch rokoch opäť naberajú na intenzite. Predseda Národnej rady SR Andrej Danko počas dvoch dní rokoval s prezidentom, ako aj s predsedom parlamentu Helénskej republiky.

Prezident Andrej Kiska sa v prejave v OSN zameria aj na zodpovednosť lídrov

„Grécko má za sebou ťažkú cestu konsolidácií verejných peňazí a je obdivuhodné, ako ju zvládlo. V ďalšom kroku stabilizácie, chceme byť aj my oporou,“ zdôrazňoval po rokovaniach Andrej Danko.

Informoval odbor komunikácie s médiami a verejnosťou Kancelárie Národnej rady SR.

Môže vás zaujímať

SaS vyzýva predsedu parlamentu Borisa Kollára na odstúpenie z funkcie