Antisystémoví až extrémistickí voliči? Favoriti prezidentských volieb ich hlasmi nepohŕdajú

Maroš Šefčovič a Zuzana Čaputová

autorská koláž hlavne.sk, Facebook

Kto môže zohrať významnú úlohu v druhom kole prezidentských volieb? Státisíce voličov Mariána Kotlebu a Štefana Harabina. Obidvaja prezidentskí kandidáti už potvrdili, že sa o ich hlasy uchádzať budú.

Výhody v base? Bašternák sa chystá na presun

Štefan Harabin ani Marián Kotleba nedali svojim voličom odporučenie, koho voliť v druhom kole. Po tom, čo ich favoriti v prezidentských voľbách neuspeli, sú ich hlasy „voľné“. Harabina volilo vyše 300 tisíc ľudí a Kotleba mal viac ako 222 000 hlasov. „To čo robí Čaputová nahlas, že podporuje LGBT, základne NATO, islamizáciu v spoločnosti, to isté robí pán Maroš Čaputovič potichu. Obidvaja sú rovnaké zlo a kto nechce voliť zlo, nebude voliť vôbec,“ uviedol pre hlavne.sk Štefan Harabin

Podpredseda ĽSNS Milan Uhrík rozdiely medzi kandidátmi predsa len vidí: „Neodporúčame voľbu nikoho. Je tam milimetrový rozdiel, ozaj milimetrový rozdiel medzi týmito kandidátmi, ale o ten milimeter je lepší Šefčovič, lebo ten aspoň o národných hodnotách rozpráva, aj keď to nemyslí vážne. Čaputová o tom ani nerozpráva. Čaputová je pre nás najväčšie zlo.“

Maroš Šefčovič aj Zuzana Čaputová už avizovali, že o týchto voličov záujem majú.

Ministerstvo obrany hľadá vojakov. Stavia na nie príliš atraktívnu kampaň

„Chcem byť prezidentom všetkých ľudí na Slovensku a nerozdeľujem ich podľa politickej preferencie,“ uviedol pre hlavne.sk Maroš Šefčovič. Prezidentský kandidát je presvedčený, že môže osloviť aj tzv. antisystémových voličov.  „Verím, že môj program je dobrý pre všetkých ľudí,“ uviedol pre hlavne.sk Maroš Šefčovič.

Zuzana Čaputová je presvedčená, že voličov Harabina a Kotlebu  môže osloviť tým, že tak ako jej aj im prekáža, že spravodlivosť nefunguje pre všetkých rovnako a včas. „Niektorí sa preto mohli prikloniť k ľuďom, ktorí sľubujú radikálne a jednoduché riešenia,“ uviedla pre hlavne.sk Zuzana Čaputová. A čo chce týmto voličom ponúknuť? „Je to ponuka predovšetkým v oblasti práva a spravodlivosti, ochrany životného prostredia a pomoci sociálne slabším skupinám ľudí, najmä seniorom. Sama som zvedavá, ako sa voliči pána Kotlebu a pána Harabina k mojej ponuke postavia,“ vyhlásila  Z. Čaputová.

Musí Fico odísť, alebo kúpite byt aj s Ficom?

Môže vás zaujímať

Kalavská priznala, že demisiu nepodala len pre stratifikáciu