Jednou vetou

Arcibiskup Zvolenský bude sláviť omšu za obete útokov na Srí Lanke

Kostol v obci Hronsek.
Ilustračné foto

foto: TASR

Svätú omšu za všetky obete útokov na Srí Lanke bude v piatok 26. apríla o 17. h v Kostole sv. Alžbety v Bratislave celebrovať bratislavský arcibiskup a predseda Konferencie biskupov Slovenska (KBS) Stanislav Zvolenský. Svätá omša zároveň otvorí ôsmy ročník festivalu Bratislavské Hanusove dni. Informoval Michal Lipiak z KBS.

 K modlitbe za obete útokov vyzval Zvolenský krátko po atentátoch. „Je to veľké nešťastie, ku ktorému došlo práve počas veľkonočných sviatkov. Prosím slovenských veriacich, aby túto správu nenechali bez povšimnutia, ale spojili sa v modlitbe za duše zosnulých aj v prosbe o útechu pre pozostalých. Ježišovo vzkriesenie dáva nádej aj v najťažšej chvíli. Modlime sa, aby láskyplné svetlo Kristovo zažiarilo všetkým, na ktorých dolieha temnota,“ uviedol predseda KBS.

Séria samovražedných bombových útokov, ktorých cieľom boli tri kostoly, z toho dva katolícke, a tri hotely, si na Veľkonočnú nedeľu vyžiadala v srílanskej metropole Kolombo a dvoch ďalších mestách najmenej 359 mŕtvych a stovky zranených. Kostoly boli v tom čase plné ľudí zúčastňujúcich sa na veľkonočných bohoslužbách.

Môže vás zaujímať

Juraja Novockého vymenovali za európskeho prokurátora