Jednou vetou

AUDIO: Po Jankovi išli viacerí. Odkazuje matka zavraždenej Martiny Kušnírovej

Matka zavraždenej Martiny, Zlatica Kušnírová

autorská koláž hlavne.sk, Facebook, TASR

Je to presne rok! 21. februára 2018 zavraždili v dome vo Veľkej Mači novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenicu Martinu Kušnírovú. Vražda otriasla Slovenskom, ale zo všetkého najviac zasiahla, samozrejme, rodiny obetí. Mama Martiny, Zlatica Kušnírová, trávila dnešný deň prevažne doma, v kruhu najbližších. Večer sa zúčastnila zhromaždenia na východnom Slovensku. Myšlienky patria najmä jej dcére a snúbencovi, s ktorým sa mali minulý rok v máji sobášiť...

Rozhovor: Alojz Hlina; Smer je pre mňa mŕtvy, ale stretávam sa s týmito politikmi;

Zlatica a Martina Kušnírová | foto: facebook Z.K.

Odhalil daňové podvody aj biznis s potratmi. Čomu sa venoval Ján Kuciak?

„Je to hrozné, ale musíme to prežiť,“ povedala pre hlavne.sk Zlatica Kušnírová. Spoločnosť jej v deň 1. smutného výročia tragickej smrti robí rodina, teší sa najmä z vnúčat. „Keď moja 3 a pol ročná vnučka príde a povie – ty si ľahni, ja na teba dám pozor –  to je najviac na svete, to je viac ako milióny,“ hovorí Zlatica Kušnírová a dodáva, že bez rodiny a priateľov by situáciu asi nezvládla.

VIDEO: Kočner podporuje Zuzanu Čaputovú

Zlatica Kušnírová trávi 1. výročie úmrtia dcéry a jej snúbenca doma. „Celý deň som doma, v kruhu rodiny. Večer sa chystám na protest do Prešova a do Košíc a večer aj na čítanie tej knihy, čo sa bude 24 hodín čítať v Košiciach,“ uviedla Z. Kušnírová pre hlavne.sk.

FOTO: Nezabudneme a neodchádzame, nieslo sa Námestím SNP

Mama zavraždenej Martiny priznáva, že opäť začína byť skeptická k vyšetrovaniu. „Zo začiatku som bola skeptická, presvedčilo ma trošku, keď našli vrahov. Ale teraz mám zasa pochybnosti, to odobratie spisu a vyšetrovatelia z Europolu vraj končia v apríli.  Strašne chcú, aby sa tí objednávatelia nezistili – myslím tí naši mafiáni v bielych golieroch,“ uviedla Z. Kušnírová.

VIDEO: Polícia pri vyšetrovaní vraždy Kuciaka zaistila takmer 800 stôp

Koho konkrétne má na mysli? Už v minulosti sa vyjadrila, že si nemyslí, že hlavným objednávateľom je Marián Kočner, ktorý je v súčasnosti podozrivý. Vypočujte si, čo povedala mama zavraždenej Martiny Kušnírovej, Zlatica Kušnírová:

„Nie, nie. Ja mám stále pocit, že tam bude toho viacej. Ja si dovolím povedať, že tam bola skladačka, že tam sú viacerí. Možno nie všetci spolu, ale každý chcel Janka odstrániť. Pretože on vedel veľmi veľa vecí na nich odhaliť a to sa im nepáčilo. Určite tam Kočner nie je sám, lebo to by bolo príliš rizikové, vzhľadom na to, že sa mu vyhrážal. Nehovorím, že nie, je tam, ale nie určite sám. To by bolo okaté, keď ho zavraždili, no zavraždili ich, aj moju dcéru,“ uviedla pre hlavne.sk Z. Kušnírová. Dodnes je presvedčená, že jej dcéra sa nestala náhodnou obeťou.

Premlčaná vražda exministra Duckého?

„Nie, lebo ja viem ako spolu žili, ako komunikovali a Janko všetko, čo v hlave nosil, aj to, o čom by bol ešte len chcel písať, všetko konzultoval s dcérou. Moja dcéra odmalička bojovala za spravodlivosť, chcela byť policajtka, bola Jankova pomocníčka a taká novinárka, hoci novinárka nebola. Toto keby sa Jankovi stalo za akýchkoľvek okolností a toto čo mi tu tápeme, rodina, polícia, novinári, ona by hneď vedela povedať že čo a ako, kto. Oni sa toho báli,“ objasňuje pre hlavne.sk Z. Kušnírová. Pripomína, že bolo x možností, aby sa obeťou nestala jej dcéra.

Ján Kuciak a Martina Kušnírová | foto: facebook Z.K.

„Nikto mi nevyvráti, že aj ona tam mala byť, aj ju chceli,“ je presvedčená v deň 1. výročia vraždy dvojice mladých ľudí Z. Kušnírová.

Pridajte sa k nám na facebooku – Nájdete nás TU

Môže vás zaujímať

Medzinárodné letecké dni SIAF sa tento rok konať nebudú