Jednou vetou

Baláž: SaS by mala podporiť zákony SNS o nižšej DPH či dani

Radovan Baláž

foto: TASR

Radovan Baláž v diskusnej relácii vyjadril nádej, že sa pani prezidentke Slovenskej republiky podarí to, čo deklarovala v kampani, aby sa spoločnosť nepolarizovala.

„Tak ako pani prezidentka aj Slovenská národná strana sa bude snažiť spájať ľudí na Slovensku. SNS sa bude snažiť nájsť spoločnú reč aj medzi konzervatívcami ako aj liberálnymi skupinami a bude vyvíjať maximálnu snahu, aby sa prestala polarizovať spoločnosť a tak sa upokojila situácia na Slovensku.“ Predseda parlamentu a SNS Andrej Danko bol na spoločnom stretnutí, na ktorom sa zhodli s prezidentkou v politicky aktuálnych témach. „Slovensko sa predsa nepotrebuje polarizovať. Je potrebné hľadať veci, ktoré nás spájajú a hľadať prienik. Len potom vieme veci riešiť,“ dodal poslanec SNS.

V relácií poslanec Baláž konštatoval, že panuje zhoda pri používaní štátnych peňazí na rôzne súkromné aktivity ústavných činiteľov. Zhodneme sa, že nebolo vhodné v prípade prvej cesty pani prezidentky Slovenska ísť do Českej republiky s hudobnými skupinami, ktoré neboli súčasťou oficiálnej delegácie. Ľudia budú na pani prezidentku pozerať už ináč ako  v predvolebnej prezidentskej kampani. Tentokrát to bolo nevhodné, aby sa zviezli vládnym špeciálom, aj keď sa to na začiatku niektorým javilo ako malicherné.“

Tomáš verí, že nebude potrebné 5. kolo voľby kandidátov na sudcov ÚS

Prieskumy ukazujú, že Slovenská národná strana udržala percentá po voľbách, preferencie klesli minimálne. „Vplyv na prieskum má aj to, že sme súčasťou vládnej koalície ako menšia strana a tým sme aj viac pod paľbou opozície a drobnohľadom médií. Vždy je čo zlepšovať. Na sneme a v rámci svojich vnútrostraníckych organov sme si povedali, čo sa urobilo zle alebo dobre. Z neúspechu v eurovoľbách je potrebné sa poučiť, pretože vo veľkých voľbách nám už nikto nič neodpustí,“ konštatoval poslanec SNS na margo výsledkov v uplynulých voľbách do Európskeho parlamentu.

Sloboda a Solidarita by mala podporiť práve zákony z dielne Slovenskej národnej strany, o ktorých sa tento týždeň bude rokovať v Národnej rade SR, keďže chce vraj sama znižovať dane. „Veď čo je zlé na nižšej dani pre právnické osoby, či živnostníkov, zrušenie koncesionárskych poplatkov pre dôchodcov, alebo nižšej DPH na potraviny alebo printové denníky. Je potrebné robiť odvážnejšie investície, ktoré prinesú neskôr prínos pre občana. Pre naše návrhy hľadáme v parlamente väčšinu, pretože pomôžu veľkému množstvu ľudí a podnikateľom. V predošlých rokoch vládneho obdobia sme zvýšili paušálne výdavky pre živnostníkov a zrušili napr. daňové licencie, zaviedli rekreačné poukazy, či zaviedli inštitút 13. a 14. platu a napr. poľnohospodári majú tento rok rekordne najviac peňazí.“ Zhrnul v nedeľnej diskusií Radovan Baláž opatrenia, ktoré SNS za uplynulé obdobie presadila alebo pripravila.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky