Jednou vetou

Banka reaguje na Rybaničov súd: Takto ochránime klientov v budúcnosti

Zľava: Poslanec Jozef Rajtár (SaS) a jeho asistent Filip Rybanič, na súde 25. 9. 2018

Foto: Hana Filipová

Na Okresnom súde V. včera odsúdili Filipa Rybaniča, ktorý mal porušiť bankové tajomstvo a nazrel do účtov bývalého ministra vnútra Roberta Kaliňáka a ministra dopravy Jána Počiatka. Aké opatrenia zaviedla Tatra banka, aby sa v budúcnosti podobná situácia nezopakovala? Takto reaguje Tatra banka na rozsudok aj nové opatrenia.

Za ohrozenie bankového tajomstva dostal asistent poslanca J. Rajtára (SaS) Filip Rybanič trojročný trest s päťročným odkladom a skúšobnou lehotou. Tiež sa má verejne ospravedlniť exministrovi vnútra R. Kaliňákovi a má päťročný zákaz pracovať v inštitúciách, kde sa oboznamuje s bankovým tajomstvom. Rozsudok nie je právoplatný, nakoľko Rybanič sa odvolal.

Rybanič je vinný, za nahliadnutie do účtov Kaliňáka sa musí ospravedlniť

Reakcia Tatra banky je stručná.  „Rozhodnutie súdu nám neprináleží komentovať,“ uviedla hovorkyňa Tatra banky Zuzana Žiaranová. Filip Rybanič už u nich nepracuje.

Budú sa nám hrabať v účtoch ďalej?

Tatra banka uisťuje, že dáta klientov sú v bezpečí, nakoľko prístup ku klientskym účtom majú len oprávnení zamestnanci, ktorí ho potrebujú pre výkon svojej práce. „Každá práca s klientskymi dátami je prísne kontrolovaná a zaznamenávaná. Ako banka vieme aký zamestnanec a kedy nakladal s ktorými klientskými dátami,“ uzavrela pre hlavne.sk Žiaranová s tým, že scenár à la Rybanič by sa nemal opakovať.

Pellegrini na prezidenta kandidovať nebude, rozhodnutie vraj nezmení

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky