Jednou vetou

Baránik: Zotrvávanie M. Jankovskej vo funkciách vyvoláva obavy

Monika Jankovská

foto: TASR – Martin Baumann

Podozrenia na prepojenie štátnej tajomníčky Ministerstva spravodlivosti (MS) SR Moniky Jankovskej s organizovaným zločinom sú príliš silné na jej zotrvanie vo funkciách. Tvrdí to poslanec parlamentu Alojz Baránik (SaS). Zotrvanie Jankovskej vo funkciách štátnej tajomníčky, sudkyne a poslankyne parlamentu je podľa strany SaS nesúladné s fungovaním demokratického štátu.

NAKA zasahovala pre zaistené správy, mobil odovzdala aj M. Jankovská

„Jankovská bola napriek jej ‚harabinovskej‘ kariére navrhnutá predsedníčkou Súdnej rady SR Lenkou Praženkovou ako kandidátka na sudkyňu Ústavného súdu SR,“ povedal Baránik s tým, že sa tiež potvrdzujú podozrenia plynúce z prepojení na zmenkový biznis Mariana K. na Okresnom súde Bratislava 5 a Krajskom súde v Bratislave. Na tento súd bola podľa Baránika Jankovská ako sudkyňa nedávno preložená.

Jej zotrvanie vo funkciách podľa poslanca vyvoláva obavy o vplyve organizovaného zločinu na súdny manažment, ministerstvo spravodlivosti a vládu.

Bývalá štátna tajomníčka rezortu spravodlivosti Mária Kolíková si tiež myslí, že Jankovská by mala zo svojej funkcie odísť.

Kočner Zsuzsovej: Z môjho zaťa urobili mafiána

„Po zverejnených informáciách o policajnom zadržaní mobilu Moniky Jankovskej, a obsahu správ Mariana K. je nepochybné, že by sa mala vzdať funkcie štátnej tajomníčky a bojovať o očistu svojho mena mimo výkonu verejnej funkcie. A je to dôležité aj pre navrátenie dôvery v justíciu,“ uviedla Kolíková, ktorá je dnes predstaviteľkou vznikajúcej strany Za ľudí.

ŠTÁTNA TAJOMNÍČKA M. JANKOVSKÁ BY SA MALA VZDAŤ POSTU A BOJOVAŤ O OČISTU SVOJHO MENA MIMO VÝKONU VEREJNEJ…

Uverejnil používateľ Mária Kolíková Piatok 23. augusta 2019

 

Polícia vykonala vo štvrtok (22. 8.) zaisťovacie úkony v trestnej veci týkajúcej sa korupčnej trestnej činnosti a zneužívania právomoci verejného činiteľa. Národná kriminálna agentúra (NAKA) zasahovala v súvislosti so zaistenými správami, ktoré nešpecifikovala. Jankovská polícii odovzdala mobilný telefón, zaisťovacie úkony sa mali týkať aj sudcov okresných a krajských súdov.

Môže vás zaujímať

FOTO: Odbehol si na pol hodinku