Jednou vetou

Bárány: Krátke prerušenie volieb na Luníku IX neoddiali výsledky

Predseda Štátnej volebnej komisie Eduard Bárány

foto: TASR

Niekoľkominútové prerušenie volieb na Luníku IX by nemalo podľa predsedu Štátnej komisie pre voľby a kontrolu financovania politických strán Eduarda Báránya oddialiť sčítavanie hlasov a zverejňovanie predbežných výsledkov. Volebné miestnosti sa majú v mestách a obciach zatvoriť o 22. hodine.

 „Na moratórium to prerušenie určite nebude mať vplyv. O desiatej podľa všetkého budete môcť začať zverejňovať neobmedzene informácie týkajúce sa volieb. Prípadné predĺženie doby hlasovania o krátku dobu nemôže oddialiť zverejňovanie výsledkov,“ vysvetlil Bárány.

Bárány pripomenul, že výsledky volieb vyhlasuje miestna volebná komisia. „V týchto voľbách definitívne výsledky vyhlasuje vždy miestna volebná komisia, spôsobom v danom meste či obci obvyklým,“ spresnil.

V niektorých častiach Bratislavy sa podpisuje aj petícia proti hazardu

Celoštátne výsledky, ktoré budú skôr štatistickými informáciami, sa podľa neho očakávajú v nedeľu (11. 11.) v poobedňajších hodinách. Bárány zopakoval, že sa zaoberajú podnetmi, ktoré štátnej komisii v súvislosti s priebehom komunálnych volieb prišli. „Nazval by som to zabezpečovanie dôkazov,“ priblížil.

Obyvatelia miest a obcí si od siedmej hodiny rána volia starostov, primátorov a komunálnych poslancov. Otvorených je viac ako 6000 volebných miestností. V týchto voľbách je možné voliť o dve hodiny dlhšie oproti minulosti, volebné miestnosti sú otvorené do 22. hodiny.

Môže vás zaujímať

Donald Trump sa nakazil koronavírusom