Jednou vetou

Bašternák po verdikte. „Nie je s tým vysporiadaný,“ – tvrdí odborníčka na reč tela

Ladislav Bašternák svojou mimikou pred vynesením rozsudku povedal viac, ako chcel

autorská koláž hlavne.sk, jxp

Reč hovorí za všetko. Mal obavy, chvíľu smutný, prekrýval napätie a neskôr bol znechutený a súdom opovrhoval. Vieme, na čo myslel podnikateľ Ladislav Bašternák pred, počas aj po súdnom pojednávaní. Fotky podnikateľa, ktorý sa preslávil vratkami DPH sme dali posúdiť odborníčke na neverbálnu komunikáciu a tá má jasnú odpoveď!

Súd rozhodol: Bašternák je vinný, patrí do basy!

Čo behalo hlavou Ladislavovi Bašternákovi, keď pred sudkyňou Okresného súdu Bratislava II. v stredu (7. 11.) uviedol: „Som vinný a svoj čin ľutujem“? Ako sa cíti niekdajší „neznámy“ milionár, keď sa celé Slovensko pozerá na jeho výpoveď pred súdom?

Pridajte sa k nám na facebooku – viac informácií nájdete TU

Ešte nedávno by to nikoho nenapadlo, že podnikateľ blízky najsilnejším mužom v štáte skončí pred súdom kvôli vratkám dph. Nielenže mali byť navždy premlčané, ale keď už sa inak nedalo, vrátil peniaze štátu a využil inštitút účinnej ľútosti. Aj tak ho však prokurátor dostal pred súd. Bašternák si takmer celý čas emócie tvrdo kontroloval. Jeho fotografie sme dali fotky posúdiť odborníkom. Čo oni vyčítali z tváre, mimiky a giest Ladislava Bašternáka, ktorého súd poslal (zatiaľ neprávoplatne, podnikateľ sa odvolal) na 5 rokov do väzenia?

Taja u prezidenta platy, lebo niektorí berú aj dva naraz?

Ladislav Bašternák je typ človeka, ktorý nerád prezentuje emócie navonok. V tomto sa redaktorky hlavne.sk sledujúce Ladislava Bašternáka na súde absolútne zhodli s odborníčkou na neverbálnu komunikáciu Norou Laukovou.

Nora Lauková hodnotí pre hlavne.sk správanie Ladislava Bašternáka. | foto: archív N.L.

Nora Lauková si podrobne pozrela fotografie, aby sme odhalili pravdu o tom, čo sa skutočne v človeku, ktorý sa priznal, že okradol štát o dva milióny eur, odohrávalo.

Fico: Stále býva v byte podvodníka!

Ladislav Bašternák prichádza na súd v sprievode advokáta Petra Filipa. | foto: jxp

„Čo sa týka príchodu na pojednávanie, je tu zreteľná emócia obavy a vnútorného očakávania,“ skonštatovala pri pohľade na fotografiu vyššie  odborníčka Nora Lauková.

Ladislav Bašternák na Okresnom súde Bratislava 2. | foto: jxp

Pred pojednávacou miestnosťou dochádza k zmene. „Telo sa uzatvára, sú tu vidno viaceré prejavy zatiahnutia, aby nedošlo k prejaveniu jeho emócií, jeho vnútorné prežívanie je skryté. Je skôr v napätom postoji, čo deklaruje rukami za chrbtom, kde dáva najavo postoj ochrany vlastného teritória  „nepriblíženia sa“, teda nie je rád pozornosti, ktorá mu je prejavovaná,“ hodnotí fotografiu hlavne.sk Nora Lauková. podľa nej je vidieť, že L.Bašternák nemá záujem, aby sa k nemu ktokoľvek približoval.

„Podľa detailu v tvári je vidieť smútok, opovrhnutie a napätie zároveň, čo odráža najmä pozícia odporu a znechutenia v jeho tvári,“ vyhlásila N. Lauková pri pohľade na tvár podnikateľa pred vynesením rozudku.

Ladislav Bašternák čaká na vyhlásenie rozsudku. | foto: jxp

Táto fotografia čakania na rozsudok hovorí podľa odborníčky o prejave strachu a odporu zároveň.

Adept na post špeciálneho prokurátora SR Šanta: Toto ho spája s Bašternákom

Ladislav Bašternák pri vynesení rozsudku na Okresnom súde Bratislava 2, v ktorom ho súd odsúdil na 5 rokov väzenia. | foto: jxp

Ako prežíval podnikateľ verdikt súdu? 5 rokov vo väznici s najnižším stupňom stráženia, plus 5 rokov zákaz podnikateľskej činnosti, majetok mu súd nezhabal. „Strachové reakcie sa prejavujú v tvári aj pri odchode z miestnosti po rozsudku, avšak vnútorné prežívanie je skôr podtrhuté napätím, až opovrhnutím,“ reagovala na fotografie Nora Lauková.

Ako vidí odborníčka na neverbálnu komunikáciu odchod podnikateľa zo súdu? Pôvodne sa L. Bašternák priznal k podvodu s daňami, zaplatil 2 milióny eur a mal v úmysle celú záležitosť ukončiť využitím inštitútu účinnej ľútosti. Zo súdu však odišiel ako zatiaľ neprávoplatne odsúdený na 5 rokov.  „Jeho odchod je rázny, snaží sa ukázať, že situáciu má pod kontrolou, emočne ju dokáže zvládnuť, avšak podľa fotografií je vnútorne s touto situáciou nevysporiadaný,“ skonštatovala Nora Lauková.

Chcete dostávať novinky? Stačí sa prihlásiť na náš bezplatný Newsletter. To najlepšie za posledných 7 dní príde priamo na Váš e-mail. Viac informácií nájdete TU

 

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky