Jednou vetou

Bašternáka vyšetrujú v ďalších troch veciach, potvrdila Saková

Denisa Saková (SMER-SD)

Foto: TASR

V súvislosti s menom Ladislava Bašternáka je začaté trestné stíhanie v ďalších troch veciach. Potvrdila to ministerka vnútra Denisa Saková (Smer-SD) pre denník Pravda.

„Prebieha riadne vyšetrovanie, a to na základe skutkov, ktoré sme jednak odhalili operatívnou činnosťou finančnej polície, jednak na základe výsledkov, ktoré nám poskytla finančná správa a aj na základe medializovaných informácií niektorých poslancov,“ uviedla Saková.

Súd rozhodol: Bašternák je vinný, patrí do basy!

Nepovedala, či by sa mal expremiér a predseda Smeru-SD Robert Fico odsťahovať z bytu, ktorý si od Ladislava Bašternák prenajíma v komplexe Bonaparte. Je to podľa Sakovej o Ficovom osobnom rozhodnutí. Potvrdila, že v kauze podozrivých prevodov v komplexe je začaté trestné stíhanie vo veci. „Čakáme na jeden znalecký posudok, aby sme v tej veci vedeli pokračovať,“ povedala pre Pravdu Saková.

V súvislosti s vyšetrovaním vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej zopakovala, že je záujem dozvedieť sa meno skutočného objednávateľa. Neuviedla, či vyšetrovanie smeruje k podnikateľovi Marianovi Kočnerovi.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky