Jednou vetou

Beriem to s veľkým rešpektom, na výsledok som zvedavá, vyhlásila Čaputová

Zuzana Čaputová

foto: TASR - Pavel Neubauer

Kandidátka na prezidentku v druhom kole volieb Zuzana Čaputová vníma voľby s veľkým rešpektom a je úprimne zvedavá na ich výsledok. Vyhlásila to po tom, čo v meste Pezinok odvolila spolu so svojimi dcérami a partnerom.

Keďže sa pomer voličských hlasov rozdeľuje medzi dvoch kandidátov, očakáva tesnejší výsledok. „Som rada, že máme za sebou kampaň, ktorá trvala v mojom prípade desať mesiacov, a ostatné je na ľuďoch, ako sa rozhodli,“ povedala Čaputová.

ONLINE: Kto nahradí Andreja Kisku? Slováci si dnes volia novú hlavu štátu

Svoju prezidentskú kampaň berie ako intenzívnu cestu, ktorá trvala dlhé mesiace. „Posledné týždne boli mimoriadne náročné. Súčasťou toho je aj únava,“ skonštatovala. Volebný deň strávi ešte s rodinou a večer sa presunie do Bratislavy na volebnú noc.

Oproti prvému kolu to bude podľa nej väčšie stretnutie s jej tímom, podporovateľmi i dobrovoľníkmi. „Pozvali sme ľudí z celého Slovenska. Chceli sme si uctiť všetko, čo urobili pre kampaň,“ povedala. Ako podotkla, nepozývali primárne politikov.

Výsledok sa bude odvíjať od volebnej účasti, vyhlásil Šefčovič

Čaputová tvrdí, že každé voľby sú dôležité, a tak je to aj v prípade voľby hlavy štátu. „Je to príležitosť raz za čas vyjadriť svoj názor,“ vyhlásila.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky