Jednou vetou

Betlehemské svetlo má u nás doma čestné miesto na stole, priznal Kiska

Na snímke vľavo prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska v debate so skautkami počas odovzdávania Betlehemského svetla na Námestí svätého Egídia v Poprade 16. decembra 2018.

foto: TASR - Oliver Ondráš

Skauti odovzdali v nedeľu popoludní prezidentovi SR Andrejovi Kiskovi v Poprade Betlehemské svetlo. To má podľa hlavy štátu u nich doma čestné miesto na stole.

„Je pre mňa obrovským potešením, že zase po roku som tu v Poprade mohol privítať skautov, ktorí priniesli svetlo z Betlehema, skautov, ktorí sa o chvíľu rozbehnú po celej našej krajine, aby toto svetlo z miesta narodenia Ježiša preniesli podľa možností do čím väčšieho počtu domácností na celom Slovensku,“ uviedol pre novinárov Kiska.

Kiska: Rok 2018 možno politickými udalosťami prirovnať k roku 1998

Želá si, aby toto svetlo všade, kde prídu, zapálilo nádhernú atmosféru Vianoc. „A aby to bola atmosféra, ktorá bude hlavne o rodine, o tom, aby sme si našli miesto pre svojich najbližších. Aby sme ich objali a povedali im, že ich máme radi,“ spomenul rodičov, starých rodičov, ale i deti.

„Aby sme tie dostali od televízorov, od mobilov, aby sme sa s nimi hrali,“ poukázal tak na slová Svätého Otca Františka, ktorý mu povedal: „Nezabúdajte sa hrať s deťmi!“

Podľa prezidenta sú práve Vianoce, najkrajšie sviatky v roku, časom na to, „aby sme do všetkých rodín priniesli ľudskosť, lásku a porozumenie“.

Slovenskí skauti priniesli Betlehemské svetlo na Slovensko z rakúskeho Linzu v sobotu (15. 12.). V nedeľu večer ho odovzdajú i ľuďom počas slávnostnej svätej omše v Kostole Najsvätejšieho Spasiteľa v Bratislave, kde bude rovnako ako vo väčšine slovenských kostolov k dispozícii pre verejnosť až do Vianoc. Informoval koordinátor Betlehemského svetla na Slovensku Marián Suvák.

Kiska: Minister M. Lajčák bol pre migračný pakt nepríjemne ponížený

Počas posledného víkendu pred Štedrým dňom budú skautské posádky roznášať vlakmi svetlo po celej krajine a doručia ho do viac ako 330 miest a obcí, zavítajú aj na Lomnický štít. Betlehemské svetlo ako symbol pokoja a lásky budú slovenskí skauti, ktorých sa na tejto akcii zúčastňujú stovky, šíriť po Slovensku po 29. raz.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky