Jednou vetou

Blaha podľa Fica vie, že životný priestor Slovenska je Európska únia

Ľuboš Blaha

foto: TASR

Európska únia je pre Slovensko životne dôležitá, bez členstva v Únii by nebola SR tam, kde v súčasnosti je. V nedeľnej diskusnej relácii V politike na TA3 to vyhlásil poslanec Národnej rady (NR) SR a predseda koaličného Smeru-SD Robert Fico.

„My si hlavne sledujme, keby došlo k akémukoľvek centralizovaniu niektorých štátov, aby nám tento vlak neušiel. Buďme plnoprávnym platným členom Európskej únie. Hovorme o veciach, ktoré sú v Únii zlé,“ povedal. Deklaruje, že Smer-SD je proeurópsky orientovaná strana a na tomto sa nič meniť nebude.

VIDEO: Blaha ďalej provokuje Pellegriniho

Fico však odmieta, aby Európska únia robila z Ruska strategického nepriateľa. Rusko podľa jeho slov nie je nepriateľ Európy. „Európska únia potrebuje Rusko a Rusko potrebuje Európsku úniu,“ skonštatoval Fico. Ako tvrdí, Slovensko má právo, aby svoje suverénne postoje prezentovalo, ale nemôže „hlava-nehlava tĺcť“ do inštitúcie, ktorá mu mimoriadne pomohla.

V prípade predsedu Výboru NR SR pre európske záležitosti Ľuboša Blahu (Smer-SD) a jeho protieurópskych vyjadrení na sociálnej sieti Fico uviedol, že ani raz nebol svedkom toho, že by Blaha urobil krok proti orientácii Slovenska. Blaha podľa Fica vie, že životný priestor Slovenska je Európska únia. „Orientácia krajiny je zabezpečená na 100 percent,“ deklaruje líder Smeru-SD. Ak má Blahov slovník „väčšiu kadenciu alebo viac farieb“, Ficovi to nevadí.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky