Jednou vetou

„Bratia v tričku“ v Izraeli

Vedenie nášho parlamentu na návšteve Izraela, zľava: Andrej Hrnčiar, Andrej Danko, Martin Glváč

autorská koláž hlavne.sk

Odhodili kravaty a saká. Okrem oficialít v Izraeli mala naša parlamentná delegácia čas aj na návštevu najznámejších pamätných a historických miest tejto krajiny. Keď však uvidíte túto fotografiu, niekoho vám začnú pripomínať... Podobnosť čisto náhodná - pozrite si foto nižšie.

FOTO: Parlament je rizikové pracovisko. Úraduje tam „sakožrút“!

Parlamentná delegácia na čele s predsedom Národnej rady Slovenskej republiky Andrejom Dankom (SNS) spolu s podpredsedami Martinom Glváčom (SMER-SD) a Andrejom Hrnčiarom (MOST – HÍD) navštívila Izrael.

S oficiálnou návštevou tejto krajiny súvisí aj niekoľko výročí, ktoré si pripomíname tento rok: 70. výročie nezávislosti Štátu Izrael, 100. výročie vzniku Československa a 25. výročie vzniku Slovenskej republiky.

VIDEO: Ej, ale si ten Danko udrel do stola

Popri nabitom programe bol čas aj na návštevu najznámejších miest.  „S kolegami v Izraeli. Pohľad nad Jeruzalemom. Za nami postupne Golgota, Chrám Božieho hrobu a Olivová hora“ zverejnil na sociálnej sieti fotografiu s týmto popisom podpredseda parlamentu Martin Glváč. Keď sa však zahľadíte bližšie, vidíte tam tú podobu tiež? Porovnajte sami:

článok pokračuje pod fotografiou

Hore: Bratři v triku, dole zľava: Andrej Hrnčiar, Andrej Danko, Martin Glváč | fotokoláž hlavne.sk/MIPS

Bratři v triku patrí medzi najstaršie české filmové štúdio vyrábajúce animované filmy od roku 1945. Slávne logo štúdia, traja klaňajúci sa chlapčekovia v pruhovaných tričkách, navrhol neskorší autor známeho Krtka Zdeněk Miler.

Odporúčame: Pochutil si prezident na zemiakoch od agrobaróna?

Našu delegáciu prijali tamojší najvyšší predstavitelia, najskôr predseda izraelského parlamentu (Knessetu) Yuli-Yoel Edelstein a predseda izraelskej vlády Benjamin Netanjahu. Zúčastnili sa slávnostného otvorenia výstavy o T. G. Masarykovi a udelenia pamätných ocenení in memoriam pre Jozefa Gabčíka a Jana Kubiša. V stredu bolo na programe rokovanie s prezidentom Štátu Izrael Reuvenom Rivlinom.

Stretnutie s predsedom Knessetu štátu Izrael, zľava: Andrej Hrnčiar, Martin Glváč, Andrej Danko a predseda Knessetu štátu Izrael Yuli-Yoel Edelstein

 

Môže vás zaujímať

KORONAVÍRUS NA SLOVENSKU: Veľká pomoc pre všetkých lekárov