Jednou vetou

Bratislava sa stane centrom diskusií účastníkov Združenia miest a obcí Slovenska

Predseda Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) Michal Sýkora

foto: TASR

Takmer 800 starostov a primátorov sa zíde na 29. sneme Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS), ktorý sa v stredu začína v Bratislave. Zúčastnia sa na ňom aj prezident Andrej Kiska, predseda parlamentu Andrej Danko a premiér Peter Pellegrini. Ide o posledný snem pred jesennými komunálnymi voľbami.

„Je to chvíľa, keď sa v tejto zostave stretneme na sneme naposledy, nie každý bude v jesenných komunálnych voľbách opäť kandidovať a nie každý bude opäť zvolený. Väčšinou sa po voľbách obmení okolo 30 percent delegátov,“ povedal v Tablet.TV predseda združenia a starosta Štrby Michal Sýkora. Prioritou ZMOS-u je podľa neho obhajovať oprávnené záujmy miest a obcí.

Diskusia  o hlavných úlohách v najbližšom období

Sýkora predloží správu o činnosti ZMOS. Potom vystúpia najvyšší ústavní činitelia, zahraniční hostia a predsedovia Komory miest a Komory obcí, priblížil hovorca združenia Michal Kaliňák. Na popoludnie je naplánovaná pracovná časť snemu, v rámci ktorej sa delegáti budú venovať pracovným otázkam, realizácii priorít ZMOS od minuloročného snemu a diskutovať budú aj o hlavných úlohách v nadchádzajúcom období.

Čítajte viac: Kanada lobuje za skupinu v Bratislave, Kohút: Je to na IIHF

Záver prvého dňa rokovania bude venovaný kultúrnemu programu. Sprievodnými podujatiami bude vyhlásenie výsledkov súťaže Oskar bez bariér 2017, ktorá sa koná pod záštitou ministra práce, sociálnych vecí a rodiny SR, a tiež vyhlásenie ocenenia v rámci Komunít priateľských deťom a mladým ľuďom.

Schvaľovanie uznesení

Počas druhého dňa bude podľa Kaliňáka pokračovať diskusia delegátov a hostí, schvaľovať sa budú uznesenia 29. snemu, vrátane priorít do ďalšieho snemu.

Prečítajte si tiež: Lietadlo dánskej spoločnosti pristálo v Bratislave, malo problémy

„Snem aj sprievodné podujatia budú vysielané na internetovej stránke ZMOS. Takto priblížime rokovanie aj našim kolegom zo samospráv, ktorí sa nemôžu osobne zúčastniť na tomto rokovaní, a tiež aj širokej verejnosti,“ uviedol Sýkora.

Dejiskom snemu ZMOS bude Kongresové centrum Incheba Bratislava.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky