Jednou vetou

Bude Remišová líderkou OĽANO po odchode Matoviča?

Veronika Remišová

autorská koláž hlavne.sk, Michal Psota

Igor Matovič opäť šokoval. Mieri do Európskeho parlamentu, na eurokandidátke OĽANO svieti ako číslo 1. Svoju kandidatúru zdôvodňuje tým, že precitol! Jeho aktuálny pohľad na svetovú politiku je dnes diametrálne odlišný od toho, s ktorým vstupoval do parlamentu. Čo bude ďalej s OĽANO? Matovič je zakladateľom hnutia a najvýraznejšou tvárou.

Politológ o Mistríkovom rozhodnutí: Voľby sú stále lotéria

Igor Matovič vie, že jeho nové zahraničnopolitické postoje rozhnevali jeho pravú ruku Veroniku Remišovú.  Bola proti tomu, aby Matovič nazýval Spojené štáty agresorom, on to aj tak urobil. „Doteraz som sa správal ako tri opičky, bol som hluchý, slepý a nemý,“ komentoval svoj doterajší postoj.

Isté je, že v kuloároch sa hovorí, že by jeho miesto mala zaujať Veronika Remišová.

„Vedenie OĽaNO prevziať neplánujem. Je veľmi dôležité, aby sme sa sústredili na parlamentné voľby na budúci rok, aby sa nám podarilo zostaviť vládu, ktorá posunie Slovensko dopredu. Igor Matovič sa nechystá odísť z vedenia hnutia, nasledujúcich 12 mesiacov pred voľbami bude veľmi dôležitých,“ uviedla V. Remišová pre hlavne.sk.

Nepáči sa mu? Danko vo veľkom redizajnuje luxusný dom za 500 000 eur

S Igorom Matovičom sa o kandidatúre do Bruselu rozprávali, nesúhlasí s ním. Spája ešte Veronika Remišová svoju budúcnosť s OĽaNO?

Vždy mi boli sympatické myšlienky hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti, nekompromisný boj za očistu Slovenska, ale aj netradičné spôsoby, ako napríklad to, že vedenie hnutia kandiduje vo voľbách z posledného miesta kandidátky. V OĽaNO mám kolegov, ktorých si vážim a spoločne sa snažíme prinášať odborné riešenia na zlepšenie Slovenska,“ odpovedala V. Remišová. Poprela, že by uvažovala o kariére spojenej so súčasným prezidentom A.Kiskom, ktorý avizoval po odídení z postu hlavy štátu angažovanie sa v politike. „S pánom prezidentom som sa o tom nikdy nerozprávala,“ vyhlásila V. Remišová pre hlavne.sk.

Aké sú jej najbližšie ambície? „Platí to, čo som povedala, keď som sa rozhodla nekandidovať v prezidentských voľbách. Do politiky som vstúpila s  cieľom, aby Slovensko bol štát bez korupcie, kde spravodlivosť a zákon platí pre každého rovnako a  ľudia dostanú za svoje dane dobré služby. O to sa budem zo všetkých síl snažiť,“ uviedla Veronika Remišová pre hlavne.sk.

Matovič to prehnal! Čo to dnes dokazoval?

Môže vás zaujímať

Medzinárodné letecké dni SIAF sa tento rok konať nebudú