Jednou vetou

Buďte si istí, že pracujeme pre občanov SR a pre Slovensko, vyhlásil Gajdoš

Poslanec NR SR Richard Vašečka (OĽaNO) a minister obrany SR Peter Gajdoš počas 27. schôdze Národnej rady SR v Bratislave v piatok 9. februára 2018

foto: TASR

Opoziční poslanci Národnej rady SR by si mali byť istí, že ministerstvo obrany (MO) aj jeho vedenie pracuje pre občanov Slovenskej republiky a pre Slovensko. Inak to ani nemôže byť. V pléne NR SR to vyhlásil minister obrany Peter Gajdoš (SNS). Na to, či jeho rezort neslúži ruským záujmom, sa ho pýtal exminister obrany Ľubomír Galko (SaS).

Gajdoš odmieta aj Galkovo podozrenie, že MO zdržiava obnovu časti vojenskej techniky s cieľom využívať ruské stroje čo najdlhšie. Minister uznal, že sankcie uvalené na Rusko po anexii Krymu by mohli obchod s náhradnými dielmi komplikovať. Uistil však, že spoločnosť, od ktorej získavame náhradné diely na radary, má výnimku. „My môžeme tieto náhradné diely nakupovať. Takže zabezpečujeme ochranu vzdušného priestoru,“ uistil.

Opozičný poslanec Martin Poliačik (nezaradený) opätovne upozornil, že krajiny ako Dánsko, Nórsko, Holandsko či Slovinsko majú buď časti, alebo celé hodnotiace správy od NATO zverejnené na svojich stránkach. Preto by chcel vidieť, čo si Aliancia myslí o slovenskej armáde, ktorá to nezverejňuje.

Gajdoš je podľa svojich slov rád, že o to má Poliačik takýto záujem. „Ale 25 rokov to tu nebolo, požadujete to prvýkrát. Ak to nie je pod ochranou utajovaných skutočností, alebo aj keď je, pozrieme sa, čo sa z toho dá vytiahnuť,“ sľúbil.

Môže vás zaujímať

Danko tvrdo o Poliačikovi: Veď sa správa ako zviera, fuj!