Jednou vetou

Bugár hovorí o dobrom rozhodnutí, Paška považuje Lajčákovu demisiu za zbytočnú

Predseda strany Most-Híd Béla Bugár

Foto: TASR

Skutočnosť, že sa minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák (nominant Smeru-SD) rozhodol zotrvať vo vládnej funkcii, je pre Slovensko lepším rozhodnutím, ako keby odišiel. Vyhlásil to líder koaličného Mosta-Híd Béla Bugár.

„Keby odišiel, bola by to pre Slovensko veľká škoda. Je garantom našej zahraničnopolitickej orientácie,“ poznamenal. Na druhej strane, Bugár očakáva, že Lajčák dôveryhodne vysvetlí, prečo sa napriek podanej demisii rozhodol zostať.

Lajčákova demisia bola podľa Pašku zbytočná

Slovenská národná strana vníma rozhodnutie ministra zahraničných vecí Miroslava Lajčáka (nom. Smeru-SD) ako akceptáciu toho, že programové vyhlásenie vlády bude určovacím smerovaním aj pre rezort diplomacie. Uviedol to prvý podpredseda SNS Jaroslav Paška.

Lajčák sa rozhodol zostať vo funkcii ministra zahraničia

Na otázku, či ho ministrovo rozhodnutie prekvapilo, povedal, že ho prekvapila skôr jeho demisia. „Bol to zbytočný krok,“ poznamenal Paška. Ministrovo rozhodnutie zotrvať vo funkcii prispeje podľa neho k upokojeniu scény.

Minister Lajčák v piatok oznámil, že sa rozhodol zostať vo funkcii. V najbližšom čase podnikne potrebné kroky. Presvedčili ho garancie premiéra Petra Pellegriniho (Smer-SD) a predsedu Smeru-SD Roberta Fica ohľadom zahraničnej politiky Slovenska.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky