Jednou vetou

Bugár ocenil, že Juncker nedelí štáty do kategórií

Béla Bugár

Foto: TASR

Predsedu Mosta-Híd a podpredsedu Národnej rady SR Bélu Bugára teší, že šéf Európskej komisie Jean-Claude Juncker odmietol delenie štátov a ich občanov na dve kategórie.

„Týkalo sa to najmä témy rôznej kvality potravín a diskriminácii spotrebiteľov, na ktorú Slovensko upozornilo spolu s krajinami V4,“ uviedol Bugár v reakcii na Junckerov prejav.

Pre poslankyňu Mosta-Híd a členku parlamentného európskeho výboru Katarínu Cséfalvayovú je dôležitý odkaz, aby si politici v celej Európe, vrátane Slovenska, naprieč politickým spektrom uvedomili dôležitosť blížiaceho sa obdobia, ktoré Juncker pomenoval ako „Window of opportunity/okno príležitosti“.

„Zmeny v EÚ, formovanie jadra a naša schopnosť participovať na ich podobe, najviac do budúcnosti ovplyvnia rast životnej úrovne, bezpečnosť, ako aj ďalšie možnosti rozvoja Slovenska,“ doplnila poslankyňa.

Juncker v stredu uviedol, že Európania musia do roku 2025 vybudovať jednotnejšiu, silnejšiu a demokratickejšiu Európu, ktorá musí zostať založená na troch hlavných zásadách: sloboda, rovnosť šancí a právny štát. V jeho očiach je Európa „viac ako len jednotný trh, viac ako peniaze, viac ako euro“.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky