Jednou vetou

Bugár: Kedy povie, či bude kandidovať na prezidenta?

Predseda strany Most-Híd Béla Bugár

Foto: TASR

Skutočnosť, či líder koaličnej strany Most-Híd Béla Bugár bude kandidovať na prezidenta SR, bude jasná po sneme, ktorý sa uskutoční 9. júna. Bugár to povedal na tlačovej konferencii s tým, že trpezlivosť ruže prináša.

„Budúci týždeň máme republikovú radu aj snem. Na sneme sa bude rozhodovať. Aj keby som už teraz vedel výsledok, aj tak by som to nepovedal. Na to som dosť starý pes, aby som informoval cez médiá,“ poznamenal.

Na otázku, či sa na takýto post cíti, odpovedal, že to je o niečom inom. „To nie je o pocitoch, ale o zodpovednosti,“ dodal.

Zastavenie nominácie Slobodníka bolo dobré rozhodnutie

Zastavenie nominácie Mariána Slobodníka na post policajného prezidenta bolo dobrým rozhodnutím premiéra Petra Pellegriniho (Smer-SD). Na tlačovej konferencii to vyhlásil líder koaličného Mosta-Híd.

Most-Híd má nových členov, Bugár hovorí o posilňovaní strany

„Pán Slobodník je zraniteľný cez zaťa. Bolo to teda veľmi rozumné a dobré rozhodnutie premiéra. Ak nadobudol dojem, že to môže byť problém, stojíme za týmto rozhodnutím. Na druhej strane, hocikto nastúpi na toto miesto, bude pod paľbou. Ak sa na neho dá vytiahnuť niečo z minulosti, bude to ešte horšie,“ pripustil Bugár. O žiadnych menách hovoriť nechcel, jeho strana však podporí človeka, ktorý bude mať absolútne čistú minulosť.

Premiér Pellegrini aktuálne čaká, že v utorok alebo v stredu (30.5.) ministerka vnútra SR Denisa Saková (Smer-SD) predstaví kandidáta na prezidenta Policajného zboru. „Nebudem komentovať žiadne mená,“ poznamenal Pellegrini. Zároveň si myslí, že vymenovaním nového policajného prezidenta budú zároveň vymenovaní aj dvaja noví viceprezidenti.

Žitňanská v politike končí, má teda pri hlasovaní väčšiu „voľnosť“, povedal Bugár

„Vedenie polície by malo byť za niekoľko dní v plnej zbroji – jeden nový prezident, minimálne dvaja noví viceprezidenti,“ uviedol premiér. Dodal, že sa rokuje aj na krajských pozíciách. Podľa neho krajských policajných šéfov nebude ťažké nahradiť, nakoľko „v krajoch pracuje množstvo šikovných ľudí, takže si myslím, že tých krajských šéfov, ktorí sa rozhodnú svoju pozíciu opustiť, bude kým nahradiť“.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky