Jednou vetou

Bugár vyráža medzi ľudí, podpisy na prezidentskú kandidatúru už nazbieral

Béla Bugár

foto: TASR

Predseda Mosta-Híd Béla Bugár, ktorý kandiduje za prezidenta SR, už má viac ako 34.000 podpisov potrebných pre kandidatúru. Začína viesť kampaň, počas ktorej sa mieni stretávať s ľuďmi. Svoje šance vo voľbách vidí reálne napriek jeho maďarskej národnosti. Oznámil to na pondelkovej tlačovej konferencii v centrále strany Most-Híd spolu so šéfom petičného výboru Rudolfom Chmelom.

Prihláste sa na bezplatný Newsletter

„Slovensko už dozrelo. Predtým, ak niekto kandidoval ako príslušník menšiny, držal sa hesla, nie je dôležité zvíťaziť, ale zúčastniť sa. Situácia sa ale zmenila, preto si myslím, že príslušník menšiny, Maďar, má šancu,“ vyhlásil Bugár. Je podľa neho reálna šanca, že sa dostane do druhého kola volieb. Kampaň si bude Bugár financovať sám, prispeje aj strana a kolegovia.

OĽaNO si počká na kandidáta Smeru a SNS na prezidenta, hovorí Remišová

Bugár nepovedal, kto ho nahradí, ak by v prezidentských voľbách uspel. „Hľadáme odpoveď aj na túto otázku. Máme určité riešenie, ale budeme o ňom hovoriť, keď sa to stane realitou,“ uviedol. Doplnil, že dnešným dňom zastavuje fyzický zber podpisov a začína kampaň. Počas víkendov chodí na stretnutia s ľuďmi. „Pýtajú sa na všetko, čo rezonuje v spoločnosti,“ poznamenal Bugár.

Chmel zdôraznil, že Bugár nekandiduje ako Maďar, ale ako občan SR. „Béla Bugár je politik zdravého rozumu, ktorý má zmysel pre zjednocovanie. Je politik aj do zlého počasia. Kedysi bola takáto kandidatúra istou utópiou, ale spoločnosť sa vyvíja. Dnes to je možnosť, ktorá sa môže premeniť na realitu,“ doplnil Chmel.

??Tlačový brífing k prezidentskej kampani.??Sajtótájékoztató az elnökválasztási kampányról.

Uverejnil používateľ Bugár Béla Pondelok 24. september 2018

Môže vás zaujímať

SaS vyzýva predsedu parlamentu Borisa Kollára na odstúpenie z funkcie