Bývalý šéf SIS J. Valko odmieta, že A. Vadalovi posúval informácie

Ján Valko

foto: TASR – Jaroslav Novák

Bývalý šéf Slovenskej informačnej služby (SIS) Ján Valko odmieta, že bol v kontakte s talianskym podnikateľom Antoniom Vadalom. To, že mu mal posúvať informácie, považuje za absurdné. Avizoval, že podá podnet súčasnému vedeniu SIS na prešetrenie informácií.

„Striktne vylučujem akýkoľvek pracovný či súkromný kontakt s osobou Antonio Vadala,“ uviedol Valko. Svoje tvrdenie vie podľa svojich slov aj dokázať.

Fico: Talianske zložky neodpočúvali Vadalu, nemajú prepis údajného telefonátu

Valko podáva podnet súčasnému vedeniu tajnej služby na prešetrenia informácií Vnútornou inšpekciou SIS a nevylúčil ďalšie právne kroky. Požiadať chce aj o to, aby boli o výsledkoch zistení inšpekcie informované príslušné orgány a parlamentný výbor na kontrolu činnosti SIS.

Deklaroval, že počas svojho pôsobenia v tajnej službe nebola z talianskej strany poskytnutá žiadna informácia o Vadalovi.

Tvrdí však, že na základe iniciatívy SIS nielen za jeho pôsobenia, sa podozrivými aktivitami Vadalu v súlade so zákonom tajná služba zaoberala a odstupovala informácie príslušným orgánom. O obsahu informácií podľa jeho slov nemôže informovať, pretože ho viaže mlčanlivosť.

Denník Sme v sobotu (30. 3.) zverejnil článok o Vadalových kontaktoch na Slovensku. Z Vadalovej komunikácie s policajtom v utajení podľa denníka vyplýva, že mal kontakty so slovenskými politickými predstaviteľmi.

Fico: Telefonát s Vadalom je výmysel. Toto povedal o sťahovaní sa z Bonaparte a drsný odkaz Kiskovi

Mal mu tiež povedať, že do kúpy miest v slovenskej štátnej správe na polícii, colnici a v SIS investoval milión eur.
Agentovi v utajení mal tiež povedať, že si kúpil vtedajšieho šéfa SIS.

Môže vás zaujímať

Zamestnanci spoločnosti Falck Záchranná prejdú pod Life Star Emergency