Jednou vetou

Čachre so skládkou v Podunajských Biskupiciach. Odpadkový kráľ Kováč ju predal známemu pracháčovi!

Bývalý konateľ Vassal EKO Michal Kováč

Foto: instagram

Oficiálne nelegálna skládka na Žitnom ostrove je obrovská environmentálna záťaž. Počínanie firmy Vassal EKO bolo v rozpore so zákonom, šetrenie stále prebieha. Na základe pofidérneho biznisu v lete zadržali jej majiteľa Michala Kováča. Do chládku ho NAKA strčila na niekoľko mesiacov.

VIDEO: Fico robil Mikuláša v parlamente. Pozrite sa, ako sa zamaskoval?!

Škoda je už dnes podľa nášho zdroja vyčíslená na desiatky miliónov eur. Aj tak o nelegálnu skládku v Podunajských Biskupiciach na Lieskovskej ceste prejavil záujem František Vizváry, ktorý stál pri zrode televízie Markíza a robil biznis s Pavlom Ruskom. Od neho mal v televízií dvojpercentný podiel.

Prípad Ruskových zmeniek za 70 miliónov chcel vyšetrovateľ uzavrieť. Nepodarilo sa!

Päťdesiatnik Vizváry vraj mal na skládku zálusk už niekoľko mesiacov. Kontroverzná spoločnosť Vassal EKO, od ktorej sa všetci držali ďalej po tom, ako kukláči zadržali jej konateľa Michala Kováča a riaditeľa spoločnosti Martina Andrejčáka si zrejme aj tak našla nového majiteľa. Odpadkový kráľ Michal Kováč, ktorý spoločnosť zakotvil v Británii ju v tichosti previedol podľa Obchodného registra na známeho boháča. „Áno firma je predaná, ale nesúvisí to s obvineniami. Budem pôsobiť ako poradca F. Vizváryho. Prečo som tak urobil, odkiaľ sa poznáme ( s Vizvárym – pozn.red) a iné otázky nebudem teraz komentovať,“ uviedol pre hlavne.sk Kováč, keď sme ho kontaktovali a poprel aj vyčíslené škody.

Škandál v Dúbravke: Dochádzku Zaťovičovej vyšetrovala polícia asi po kočnerovsky

Zarážajúce je, že Vizváry prevzal firmu, ktorá je vo vážnych problémoch. Na krku má podozrenia z nelegálneho nakladania s odpadmi v súvislosti s nepovolenou skládkou. Odborníci vyčíslili škodu na deväťdesiat miliónov eur. Aj napriek tomu sa nájde záujemca, ktorý toto podnikanie prevzal a dal tomu nový názov. “Iný šat“ má zrejme hriechy Vassal-u naoko pochovať. Predsa len, vizitka, že bývalý majiteľ Michal Kováč pobudol kvôli tomuto čiernemu biznisu niekoľko mesiacov vo väzení pre uplácanie policajtov, ktorí mali údajne zabezpečiť legálne fungovanie firmy v odpadovom biznise nevyzerá dobre.

Po Dankovej rigorózke sa stratila najnovšie Matovičova diplomovka

Vizváry do funkcie konateľa spoločnosti už dosadil Ota Hornáka. Muž, ktorý podľa nášho zdroja pôsobil ako generálny riaditeľ Slovenskej inšpekcie životného prostredia.

Na pripomenutie firme Vassal EKO sa začalo výrazne dariť po tom ako uzavrela zmluvy s mestskou firmou OLO. Peniaze Bratislavčanov začali cez Odvoz a likvidácia odpadu (OLO) prúdiť do Kováčovej, dnes Vizváryho firmy Bratislavská recyklačná s.r.o.

S kým uzavrie zmluvy František Vizváry a ako si bude so skládkou počínať budeme naďalej sledovať.

Kto je František Vizváry

S Pavlom Ruskom sa stretol v Slovenskej televízii, kde v osemdesiatych rokoch začínal ako asistent réžie v redakcii spravodajstva. Pred podnikaním pod hlavičkou Markízy dal nakoniec prednosť ponuke Jozefa Moravčíka, aby nastúpil ako poradca na ministerstvo zahraničných vecí. Lákalo ho pôsobenie v diplomacii. Avšak po štvormesačnej skúsenosti na poste prvého tajomníka Veľvyslanectva SR v Rakúsku sa rozhodol odísť do súkromného sektora. Pôsobí v oblasti PR. Pred rokmi tiež získal funkciu zástupcu obchodného radcu Veľvyslanectva Portugalska so sídlom vo Viedni. S Portugalskom mal Vizváry intenzívne obchodné kontakty.

Pridajte sa k nám na facebooku – NÁJDETE NÁS TU

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky