Jednou vetou

Čaputová ani Pellegrini sa na pochody nechystajú, Danko podporí rodinu

Prezidentka SR Zuzana Čaputová, Predseda NR SR Andrej Danko a Predseda vlády SR Peter Pellegrini

foto: TASR - Martin Baumann, koláž hlavne.sk

Prezidentka Zuzana Čaputová ani predseda vlády Peter Pellegrini (Smer-SD) sa nezúčastnia na pochode Hrdí za rodinu ani na Dúhovom Pride. Predseda Národnej rady (NR) SR Andrej Danko (SNS) sa chystá na podujatie Hrdí za rodinu .

Napriek tomu, že sa Čaputová ani na jednom z pochodov nezúčastní, tak „rešpektuje snahu všetkých komunít a menšín, angažovať sa a aktívne upozorňovať na svoje práva a uplatňovať svoju slobodu prejavu“, uviedol hovorca prezidentky Martin Strižinec.

Pochod Hrdí na rodinu má pripomenúť dôležitosť otca a mamy pre dieťa

„Predseda vlády SR Peter Pellegrini plne rešpektuje právo všetkých komunít slobodne a pokojnou cestou prezentovať svoje názory a postoje,“ uvádza sa v stanovisku tlačového odboru Úradu vlády SR.

Ombudsmanka Patakyová aj primátor Vallo podporia Dúhový Pride

Danko sa zúčastní na sobotnom (20. 7.) podujatí Hrdí za rodinu. Potvrdil to organizátorom pochodu. „Každý má právo žiť, ako sa rozhodne, nikto však nemá právo na to, aby maloleté deti nútil žiť vo zväzku dvoch mužov alebo dvoch žien. Pre SNS vždy bola hranica akceptovateľnosti to, aby si homosexuálne páry nemohli adoptovať maloleté deti,“ skonštatoval Danko.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky