Čaputová nevysvetlila, či stála za rozpadom manželstva basketbalového trénera

Zuzana Čaputová a exmanželia Briestenskí

autorská koláž hlavne.sk, Facebook, Hlavne,sk, Facebook

Zuzana Čaputová informácie o jej údajnom pomere s niekdajším basketbalovým trénerom Ladislavom Briestenským nevyvrátila. Reči, ktoré sa roky šíria Pezinkom odmietol komentovať aj Briestenský. Prezidentská kandidátka o svojej minulosti mlčí.

FOTO: Drucker si zavolal na pomoc známych marketérov

Okolo údajného pomeru prezidentskej kandidátky Zuzany Čaputovej a Ladislava Briestenského nechávajú jeho hlavní aktéri tajomné ticho. Do redakcie nám prišiel mail, v ktorom sa píše, že Čaputová, za slobodna Zuzana Strapáková mala mať začiatkom deväťdesiatych rokov pomer s vtedajším basketbalovým trénerom Ladislavom Briestenským. Politička mala vtedy mať len 16 rokov a podľa odosielateľa mal byť údajný pomer s Briestenským dôvodom rozpadu jeho manželstva.

Exmanželka z Repete

Jeho manželkou bola Viera Briestenská, jedna z členiek známeho kvarteta Trend, ktoré vystupovalo v známej televíznej pesničkárskej relácii Repete. Informáciu z mailu sme sa snažili overiť nielen u zainteresovaných, ale aj u obyvateľov Pezinka a ak ide naozaj len o klebetu, potom je u miestnych, ako sme sa mohli presvedčiť dobre známa.

Keď sme sa pýtali na informácie o Briestenskom hovorcu Zuzany Čaputovej Martina Burgra, ten sa odpovedi na naše otázky vyhol. „A to je kto?“ – opýtal sa nás.

Našu požiadavku, či sa k tomu Zuzana Čaputová vyjadrí neodpovedal. A neodpovedal ani Ladislav Briestenský, ktorému sme poslali otázku a podarilo sa nám s ním stretnúť v Hlohovci, kde býva v jednom z panelákov. Pri jeho mene je aj meno inej ženy tak na zvončeku, ako aj na schránke. Našu návštevu a otázky ukončil hneď ako sme sa predstavili. „Nemám čas, je mi ľúto. Majte sa pekne.“

Koniec tajnostiam. Tento muž stojí po boku Čaputovej

V Pezinku sme na adrese, kde pravdepodobne býval stretli jeho syna Adama s rodinou. „Poznám ju, áno,“ uviedol na margo prezidentskej kandidátky Zuzany Čaputovej. Na otázku niekdajšieho vzťahu k jeho otcovi s úsmevom našu informáciu nepoprel. „Prepáčte, nie, nebudem k tomu hovoriť.“

Potvrdené: Áno, niečo spolu mali

O málo zhovorčivejšia bola Barbora Ružová, členka legendárnej skupiny Trend, ktorá spievala vokály s exmanželkou Ladislava Briestenského Vierou. „Ja som ju raz videla, u Briestenských,“ spomína na Zuzanu Čaputovú pani Ružová Požiadali sme ju, aby nám sprostredkovala kontakt s jej priateľkou Vierou Briestenskou, exmanželkou Ladislava Briestenského.
Podľa medializovaných informácií sa presťahovala v roku 2011 do Kladna.

Najbohatší kandidát na prezidenta: Tie majetky vás dostanú!

Jej profil však nájdete na sociálnej sieti a z fotografie je jasné, že za prezidentku podporuje Zuzanu Čaputovú. Cez sociálne siete na našu otázku pani Briestenská nereagovala. „Povedala, že nie, nechce sa k tomu vyjadrovať, k takým to veciam, že nemá potrebu,“ reagovala pani Ružová pre hlavne.sk. V rozhovore pre hlavne.sk však Barbora Ružová potvrdila, že Zuzana Čaputová mala niečo s Briestenským, avšak nemá to nič spoločné s kampaňou.

M. Laiferová: Zuzana nie je za rozpadom rodiny

Ladislav Briestenský je bratom známej speváčky Marcely Laiferovej. Tá poprela, že dôvodom rozpadu manželstva Briestenských bola Zuzana.

„Nie, Zuzana Čaputová určite nestála za rozpadom manželstva môjho brata,“ reagovala pre hlavne.sk Laiferová, sestra L. Briestenského.

Bola aj jeho podriadená

Zuzana Čaputová prežila s Ladislavom Briestenským dlhší čas aj pracovne. Briestenský bol v minulosti jej nadriadeným. Ešte ako študentka práva praxovala na Mestskom úrade v Pezinku ako asistentka na právnom oddelení a neskôr pôsobila ako zástupkyňa prednostu Mestského úradu. Tým bol v tom čase práve Ladislav Briestenský. Po odchode z Mestského úradu si Briestenský založil neziskovku EQ klub, kde s ním ako projektová manažérka pracovala Zuzana Čaputová.

So žiadosťou o vysvetlenie sme sa nie raz obrátili na hovorcu Zuzany Čaputovej Martina Burgra, no bez úspechu. Nepochodili sme ani u Zuzany Čaputovej, ktorá nám mobil nezdvíhala.

Rozhovor

Briestenskej kamarátka: Niečo spolu mali, ale nemá to nič s kampaňou

Zhovárali sme sa s kamarátkou Viery Briestenskej a bývalou kolegyňou zo skupiny Trend Barborou Ružovou.

hlavne.sk: Pani Briestenská by mohla spraviť tým klebetám koniec, alebo potvrdiť ich.

B.Ružová: Nechce sa k tomu vyjadrovať. Nepáči, sa jej, že sa takého veci vyťahujú na Zuzanu. Že to nemá s kampaňou nič spoločné.

hlavne.sk: Takže ono to aj pravda možno bola, ale nemá to nič spoločné s kampaňou?

B.Ružová: Áno, áno.

hlavne.sk: Ona si dala na facebook aj, že ju bude voliť, som si všimla.

B.Ružová: Ona sa vyjadrila, že je to veľmi múdra, inteligentná, vzdelaná osoba a že pre ňu je veľmi vhodný kandidát na voľbu.

hlavne.sk: Takže aj keď jej muž mal s ňou niečo, tak je pre ňu inteligentná a múdra?

B.Ružová: Áno, áno, hej.

VIDEO: (kliknite na náhľad)

FOTOGALÉRIA (kliknite na miniatúry)

Môže vás zaujímať

Danko vyhlásil ďalšiu voľbu kandidátov na sudcov Ústavného súdu