Jednou vetou

Čaputová: Stojíme na križovatke z hľadiska budúcnosti a podoby EÚ

Zuzana Čaputová v Pezinku odovzdala svoj hlas vo voľbách do Európskeho parlamentu.

FOTO: TASR

Stojíme na križovatke z hľadiska budúcnosti a podoby Európskej únie, či bude silnejšia a integrovanejšia, alebo naopak nastane proces oslabovania. Vyhlásila to nastupujúca prezidentka SR Zuzana Čaputová po tom, čo v Pezinku odovzdala svoj hlas vo voľbách do Európskeho parlamentu.

Čaputová verí, že účasť v eurovoľbách bude na Slovensku oproti minulosti tentoraz vyššia. „Kampaň pred voľbami bola pomerne intenzívna, či už vo verejných médiách alebo na sociálnych sieťach. Verím, že nebudeme teraz poslední,“ povedala.

O eurovoľby nemajú ľudia bez domova veľký záujem, tvrdí Kákoš

 Za nový a silný element v súčasných eurovoľbách považuje takzvané protieurópske sily. „Je to element, ktorý začal spolupracovať naprieč krajinami, takže sama som zvedavá, aký bude výsledok týchto volieb. To, čo považujem za nesmierne dôležité je, aby ľudia išli voliť bez ohľadu na to, aký názor majú,“ skonštatovala. Čaputová tvrdí, že raz za čas majú občania šancu vyjadriť sa a ovplyvniť verejné dianie prostredníctvom volieb, preto ľudí vyzýva, aby sa zúčastnili hlasovania do Európskeho parlamentu.

Pôjdu Slováci tentoraz voliť? Rozhodovať budú o osude Európskej únie

Zuzana Čaputová v Pezinku odovzdala svoj hlas vo voľbách do Európskeho parlamentu. (TASR) |

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky