Jednou vetou

Cestári upozorňujú na poľadovicu, sneženie a hmlu

Ilustračné foto.

Foto: TASR

Všetky sledované úseky diaľnic, rýchlostných komunikácií, horských priechodov a ciest na Slovensku sú momentálne zjazdné. Vodiči by si však mali dávať pozor na tvorbu poľadovice, silné sneženie a hmlu. Informuje o tom Slovenská správa ciest (SSC) na svojom webe zjazdnost.sk.

Poľadovica sa podľa cestárov tvorí na ceste II/510 Horné Janíky a na cestách III. triedy v okolí Piešťan.

Hmla s dohľadnosťou do 50 m je hlásená na diaľnici D1 v okolí Švábovskej Stráne. Znížená viditeľnosť do 100 metrov pre silné sneženie je na diaľnici D3 v okolí lokalít Svrčinovec, Čierne-Polesie a Skalité.

Španielski železničiari budú štrajkovať počas vianočných a novoročných sviatkov

Na ceste I/18 v úseku Motorest Branisko – Malý Šariš je nutné použiť snehové reťaze pre vozidla nad desať metrov.
Pre vozidlá nad desať metrov sú po celú zimnú sezónu uzavreté horské priechody Fačkov (úsek cesty I/64 medzi Nitrianskym Pravnom a Fačkovským sedlom), Veľké Pole (cesta II/512 Oslany – Cerová), Šútovce (cesta III/1774). Horský priechod Skýcov (II/511) je uzavretý pre vozidlá nad 3,5 tony.

Cesty II/549 v úseku Úhorná – Úhornianske sedlo – Krásnohorské Podhradie, v úseku Hrabušická Píla – Stratená (križovatka ciest I/67 a III/3227) a Herlianske Sedlo (II/576) sú uzavreté pre všetku dopravu. Cesty sú v zime neudržiavané.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky