Jednou vetou

Cestári varujú vodičov pred hmlou a zľadovateným snehom

Ilustračné foto

foto: TASR

Všetky sledované úseky ciest, diaľnic a rýchlostných komunikácií na Slovensku sú zjazdné. Vodiči by si mali ale na niektorých úsekoch dávať pozor na zľadovatený sneh a hmlu alebo použiť snehové reťaze. Informuje o tom Slovenská správa ciest (SSC) na svojom webe zjazdnost.sk.

Zľadovatený sneh do dvoch centimetrov je miestami na ceste II/537 Podbanské – Tatranská Polianka, II/524 Majere – Banská Štiavnica, II/578 Skalka – Kremnica, v okolí Banskej Štiavnice, Kremnice, Novej Bane a Žiaru nad Hronom. Snehové reťaze musia použiť na horskom priechode Vrchslatina vodiči vozidiel nad desať metrov celkovej dĺžky. Na ceste II/584 Srdiečko – Bystrá sú potrebné snehové reťaze pre všetky vozidlá. Pre autá dlhé viac ako desať metrov je uzavretý horský priechod Šútovce (cesta III/1774).

Vodiči by si mali dávať pozor aj na hmlu s dohľadnosťou do 50 metrov okolí Šale a s dohľadnosťou do 100 metov v okolí Dunajskej Stredy a Nitry. Cesty II/549 Úhorná – Krásnohorské Podhradie a III/3227 Hrabušická Píla – Stratená sú uzavreté pre všetku dopravu, cesty sú totiž v zimnom období neudržiavané.

Môže vás zaujímať

Vyriešiť situáciu envirozáťaže Chemko Strážske chcú tri ministerstvá