Jednou vetou

Cesty na Slovensku sú zjazdné, na niektorých úsekoch hrozí poľadovica

Ilustračné foto

foto: TASR

Všetky sledované diaľničné úseky a rýchlostné cesty na území SR sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne vlhký až mokrý. Na niektorých úsekoch sa vyskytuje vrstva kašovitého snehu. Informuje o tom Slovenská správa ciest (SSC) na svojej webovej stránke.

„Cesty prvej, druhej a tretej triedy sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne mokrý, v hornatejších polohách stredného a východného Slovenska miestami pokrytý vrstvou čerstvého, kašovitého alebo utlačeného snehu do troch centimetrov. Na ceste II/537 na úseku Tatranská Polianka – Tatranská Lomnica a na cestách tretej triedy v obvode Poprad je na vozovke miestami zľadovatený sneh do jedného centimetra,“ uvádzajú cestári.

SHMÚ upozorňuje na poľadovicu na východnom Slovensku

„Všetky horské priechody (HP) sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne vlhký až mokrý. Na priechode Podspády je na vozovke čerstvý sneh do dvoch centimetrov. Na priechodoch Šturec, Donovaly, Čertovica, Makov, Zbojská, Súľová a Grajnár je na vozovke miestami kašovitý sneh hrúbky jeden až tri centimetre. Na priechode Vrchslatina a Herlianske sedlo je miestami utlačený sneh hrúbky jeden až tri centimetre. Na Besníku je poľadovica,“ informuje Stella centrum.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky