Jednou vetou

Chaos a zmätok spôsobilo priznanie ďalšieho obvineného v kauze vraždy Kuciak

Matka zavraždenej Zlatica Kušnírová, Miroslav Marček a otec zavraždeného Jozef Kuciak

autorská koláž hlavne.sk, TASR

Nejednoznačnosť sa spája s vyšetrovaním vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej od štvrtka minulého týždňa. Miroslav Marček, ktorý mal podľa polície doviezť vraha na miesto činu, totiž začal hovoriť. Bývalý vojak tvrdí, že to bol on, kto vraždil. Nabúral tak doterajšie tvrdenia policajného svedka Zoltána Andruskóa, podľa ktorého bol vrahom Tomáš Szabó.

V NAKA vypovedal ďalší obvinený z vraždy J. Kuciaka a M. Kušnírovej

Keď Zoltán Andruskó obvinil Tomáša Szabóa, že bol vrahom, policajti spílili strom, kde mali nacvičovať streľbu.

Keď  Miroslav Marček vyhlásil, že vrahom je on sám, policajti sa presmerovali pod Vážsky most v Kolárove, kde mal odhodiť vražednú zbraň. Celý piatok  prehľadávali rieku policajti aj s potápačom. Našli vražednú zbraň?

„Na otázky týkajúce sa  priebehu dokazovania sa vzhľadom na neverejnosť prípravného konania nemožno vôbec  vyjadriť.  Nebudeme sa v tomto štádiu vyjadrovať k priebehu vyšetrovania, ani jednotlivým úkonom, aby sme  nezmarili alebo  nesťažili vyšetrovanie,“ uviedla pre hlavne.sk hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry Jana Tökölyová.

Miroslav Marček | foto: TASR

Čo hovoria na tento zvrat vo vyšetrovaní rodičia Jána Kuciaka  a Martiny Kušnírovej? Sú  zmätení.

„Polícia to musí riadne všetko preveriť, či to nie je voľajaká taktika obvinených,“ povedal pre hlavne.sk otec zavraždeného Jána Kuciaka, Jozef Kuciak. Ten si myslí, že sa môžu snažiť obvinení zneistiť vyšetrovateľov, ale sám nevie, čo si o tom má v tejto chvíli myslieť. „Nemám z toho vôbec dobrý pocit, uvidíme, ako sa to vykryštalizuje. Kto vie, či sa teraz niekto nebude snažiť vyviňovať a spochybňovať dôkazy,“ hovorí Kuciak starší a dodáva:„Majú piatich obvinených a hlavne nech sa to poriadne dotiahne do konca, čo asi bude ešte na dlho.“

Matka Martiny Kušnírovej Zlatica zatiaľ vôbec nevie, čo si myslieť. „Vieme len to, čo je v novinách, nemáme iné informácie,  tak ťažko povedať,“ zamyslela sa. „Mne je jedno, kto  strieľal, Marček,  či Szabó, strelec ako  strelec. Len sa  bojím, či nechcú takto zmiasť vyšetrovateľa, alebo poukázať  na to, že je slabý, možno ho chcú verejne znemožniť ako predtým doktora Kvasnicu alebo Lipšica,“ zamýšľa sa  Zlatica Kušnírová, ktorá nakoniec poznamenala: „Mám zmiešané pocity, to už človek nevie, čo si má o tom všetkom myslieť.“

Môže vás zaujímať

Ministerstvo vnútra nedokáže vysvetliť, čí Lučanský má, alebo nemá šoféra