Jednou vetou

Chaos v RTVS: Rezník, dokedy sa budeme pozerať na takéto trapasy?!

Zľava: poslanec Martin Klus (SaS), šéf RTVS Jaroslav Rezník, poslanec Anton Hrnko (SNS)

foto: hlavne.sk, TASR,

Hanba, ktorá nie a nie prestať. Diváci Rezníkovi opäť raz naložili. Vo verejnoprávnej RTVS zdá sa nevedia, kto je kto. Naposledy sa tak stalo pri najsledovanejších piatkových správach (30. 11.), keď poplietli titulky poslancom nášho parlamentu. Keď toto uvidíte, neviete, či sa smiať, alebo plakať. Na chybu nás upozornil náš čitateľ. (foto nižšie)

Blaha nevylučuje ministra zahraničných vecí

„Na toto sa skladáme všetci? To je ale hanba pre Rezníka!,“ reagovali diváci RTVS na sociálnych sieťach po tom, ako v piatkových správach uviedli nesprávne titulky pri poslancoch Národnej rady Slovenskej republiky, Martinovi Klusovi a Antonovi Hrnkovi. (foto nižšie v článku)

Udavač Dzurjanin alebo niekto ďalší? Na Dobšinského v rozhlase vraj posielali inšpekciu

Paradoxom je, že sa chyba stala práve pri poslancovi z vládnej SNS A. Hrnkovi, ktorý neraz kritizoval verejnoprávny telerozhlas, či už za obsah, vyváženosť, verejnoprávnosť a doslova legendou je jeho kritika za logo – dvojbodku, s ktorou sa nevedel v minulosti stotožniť a bol za to istý čas aj terčom posmechov.

Najväčší Slovák Tiso? Rezníkova RTVS má na krku ďalší škandál

V najsledovanejších správach RTVS sa z poslanca SaS Martina Klusa odrazu stal podpredseda SNS Anton Hrnko a naopak. Podľa divákov, sa takéto kixy objavili aj v minulosti.

Hrnkovi v RTVS domotali titulky | foto: tip čitateľa

Jeden komunista, druhý hajzel. Vieme, prečo sa Hrnko vadil s vedcami

Zdá sa, že trapasy Rezníka v telerozhlase doslova prenasledujú. Začiatkom roka najprv zrušil investigatívnych reportérov, po lete ich napokon vrátil na obrazovky. Na jar sa po výmene otvorených listov vedeniu vzbúrila časť redaktorov spravodajstva, až napokon začiatkom leta z RTVS odišli. V Mlynskej doline mali čo robiť, aby nenastal kolaps v spravodajstve.

Nenahraditeľní. Rezník sa obklopil odídencami

Kritike sa Rezník nevyhol nedávno pri ankete Najväčší Slovák, keď sa v upútavkach objavil Jozef Tiso. Škandálom bola začiatkom jesene aj smernica, ktorou sa mali riadiť redaktori pri tvorbe správ. Podľa viacerých išlo o cenzúru, za čo Rezník napomenul šéfku rozhlasového spravodajstva Petru Stano Maťašovskú. Krátko na to rezignovala na riadiacu pozíciu.

Druckerova súťaž na sanitky poriadne smrdí

Pred časom musel generálny riaditeľ RTVS obhajovať výroky Mareka Ťapáka v Slobodnom vysielači, kde mal spochybňovať protesty za Slušné Slovensko a z manipulácie spoločnosti nepriamo obviňoval hercov, ktorí sa do diania zapojili. Ťapáka dosadil Rezník na uvoľnené miesto programového riaditeľa televíznej časti. Tú dovtedy viedol Rezníkov spolužiak z vysokej školy Tibor Búza, ktorý do RTVS prišiel ešte s Václavom Mikom. Búza dal Rezníkovi košom pred letom.

RTVS poplietla titulky, z poslanca Klusa bol zrazu Hrnko a naopak | foto: tip čitateľa

Po Dankovej rigorózke sa stratila najnovšie Matovičova diplomovka

 

 

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky