Jednou vetou

Chcel si užiť luxus: Jeho plány sa zmenili na nočnú moru

Luxusné ubytovanie vo Francúzsku malo jeden veľký háčik...

autorská koláž hlavne.sk, Facebook

V dovolenkovom období si treba zvlášť dávať pozor na podvodníkov. Svoje o tom vie náš čitateľ Juraj, ktorý si plánoval užiť dovolenku s priateľmi vo francúzskom Le Cannet, neďaleko známeho Cannes. Cez známy internetový portál si chcel prenajať luxusnú vilu. Po niekoľkých správach s údajným majiteľom ho však čakalo nemilé prekvapenie.

Chcete dostávať viac podobných článkov? Stačí sa prihlásiť na náš bezplatný Newsletter. To najlepšie za posledných 7 dní príde priamo na Váš e-mail. Viac informácií nájdete TU

Údajný majiteľ luxusnej vily vystupoval spočiatku bezchybne – Juraja kontaktoval po zabookovaní nehnuteľnosti e-mailom, poďakoval za výber ich vily, vysvetlil detaily ohľadom prenájmu, ponúkol mu dokonca služby súkromného kuchára a vodiča.

FOTO: Auto na parkovisku strážila známa príšera z televízneho hororu

Nášmu čitateľovi Jurajovi odpovedal na všetky doplňujúce otázky, vyšiel mu v ústrety so skorším check-inom, ako bolo pôvodne dohodnuté – všetko teda vyzeralo ako z rozprávky.

FOTO: Na premiére Levieho kráľa zažiarila Beyoncé, aj Elton John

Po tom, čo si Juraj a údajný majiteľ vily, istý Max H. dohodli všetky potrebné detaily zmluvy, majiteľ Juraja informoval, že po zaslaní faktúry vo výške 9000 eur za 6 nocí v luxusnej vile bude potrebná jej úhrada do 24 hodín. Pri prezeraní faktúry sa Juraj rozhodol skontrolovať účet, ktorý bol vo faktúre uvedený. Pri náhodnej kontrole však zistil, že sa nejednalo o účet portálu, cez ktorý rezervácia mala prebiehať, ale o účet neexistujúcej firmy so sídlom v anglickom Sheffielde.

Riaditeľ RZP o Sanitkovom tendri: Naozaj sanitky nemohli byť lacnejšie?

Juraj sa teda rozhodol kontaktovať zákaznícku linku samotného portálu, aby si overil, či je platba priamo majiteľovi nehnuteľnosti v poriadku – pracovníci portálu ho však upozornili, že takúto platbu by určite nemal kvôli vysokému riziku realizovať. Juraj s danou informáciou oboznámil aj majiteľa Maxa H., ktorý priznal, že sa jedná o účet jeho firmy.

Doplnil, že pokiaľ Juraj bude platbu realizovať cez známy portál, nevyhne sa poplatkom navyše za sprostredkovanie služieb cez portál.

Koniec kolobežkám? Posvietila si na ne legislatíva

Z ponúk stránok inzerát zmizol | Foto: hlavné.sk

 

Celebritná doktorka Pallová: Užíva si v Sardínii!

Keďže mal ale Juraj podozrenie, že by sa mohlo jednať o podvod, poprosil známeho žijúceho vo Francúzsku aby skontroloval, či sa vila na údajnej adrese naozaj nachádza. Po príchode na adresu však prišiel šok. Na adrese čakal namiesto luxusnej vily iba starý, ošarpaný plot, ktorý obkolesoval prázdnu záhradku. Juraj okamžite kontaktoval portál s tým, že sa jedná o podvodný inzerát. Fotografie nehnuteľnosti, ako aj inzerát sa mu však už nájsť nedarilo, keďže podvodník, vystupujúci pod menom Max H. inzerát okamžite vymazal.

Fashion week v Barcelone: Udržateľnosť vládne móde!

Juraj sa teda obrátil na zákaznícky servis portálu, ktorý bude vo veci ďalej konať. Polícia Slovenskej republiky však upozorňuje, že v takýchto prípadoch sa poškodená osoba má obrátiť aj na políciu. Pokiaľ má osoba podozrenie zo spáchania trestného činu, alebo priestupku v závislosti od výšky spôsobenej škody, treba čo najskôr podať trestné oznámenie a príslušný orgán celý prípad vyhodnotí, vyrieši a rozhodne o ďalšom postupe,“ informovala Denisa Baloghová, hovorkyňa Prezídia policajného zboru.

Budúca Kiskova strana: Podávame podnet na NKÚ za toto!

FOTOGALÉRIA ( kliknite na miniatúry ):

 

Máte pre nás zaujímavý tip? Napíšte na redakcia@hlavne.sk

alebo zavolajte na 0910 554 995

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky