Jednou vetou

Chceme hotovú záverečnú prácu: Za koľko a kedy ju môžeme mať?

Vedeli ste, že existujú firmy, ktoré za Vás vypracujú záverečnú prácu?

autorská koláž hlavne.sk, Michal Psota

Predseda parlamentu Andrej Danko zviditeľnil možnosti získania seminárnej, bakalárskej, diplomovej či rigoróznej práce inými ako klasickými spôsobmi písania, trebárs kompilátmi. Otvorila sa debata záverečných prác. Údajne možno tisíce študentov nerobili záverečnú prácu sami. Magistri, bakalári, inžinieri, ale aj tituly ako MBA môžete skutočne získať bez toho aby ste sa snažili o nejakú záverečnú prácu. Na trhu je viacero stránok, ktoré ponúkajú vypracovanie "podkladov" k záverečným prácam. Vieme, za koľko vám ju do pár dní vypracujú!

Kŕmi Rajtára informáciami bývalý agent?

Ilustračné foto

Neuveríte, kto a ako rieši Dankovu rigorózku!

Ako si vybaviť záverečnú prácu? Ponúk na internete je dosť, vybrali sme si jednu z agentúr. A tam nám presne povedali, čo robiť.  „Po vyplnení nezáväznej objednávky ktorá obsahuje základné informácie o škole a práci, ktorú potrebujete napísať sa objednávka zaradí do systému- firma vám obratom zašle cenovú ponuku. Pokiaľ cenovú ponuku odsúhlasíte, je potrebné zaslanie prvej splátky- platba za vypracovanie sa zvyčajne delí na 3 časti. Následne sa začne na práci pracovať, pripomienkuje sa a potom sa odovzdáva“, vysvetlil nám ochotne a bez zaváhania či hanby zamestnanec agentúry poskytujúcej vypracovanie záverečných prác.

Pridajte sa k nám na facebooku – viac informácií nájdete TU

Diplomovú prácu v rozsahu 60 strán by nám vypracovali pri informačne ľahko dostupnej téme minimálne za 3-4 týždne.  Dá sa to vraj stihnúť aj za dva týždne. Ale pozor! „My ale nikdy negarantujeme napríklad hodnotenie práce, lebo nedá sa garantovať že vám niekto vypracuje prácu za ktorú dostanete hodnotenie „A“,  je to ale práca vždycky originál, ktorá je použiteľná, určite obhájiteľná a tak ďalej.“

November ´89: Vypočujte si, ako ho vnímajú hudobníci

Kto vám prácu napísal sa nikdy nedozviete.

Aká je ale istota, že nedôjde k zhode s inou prácou ako napríklad u Andreja Danka?  „Zaručujeme, že práca je vždy originálom, samozrejme, spracovatelia majú vysokoškolské vzdelanie a samozrejme nikdy by sme neodovzdali prácu, ktorá by bola plagiátom. Prácu ktorú vám vypracujeme – garantujeme vám úpravy až k vašej úplnej spokojnosti, to znamená že spracovateľ vám to upraví aj na 3-4 krát pokiaľ sa vám alebo vášmu školiteľovi nebude páčiť,“ reagovali v agentúre.

Dochádzku Zaťovičovej vyšetrovala polícia asi po kočnerovsky

Zároveň nás v agentúre informovali, že nemusíme mať obavy z prezradenia, lebo keď uvedieme do objednávky falošné meno, nikto nikdy nepríde na to, že sme si prácu objednali my.  „Máme zachovanú 100%nú anonymitu, vy môžete do objednávky zadať akékoľvek meno, pokiaľ by ste poslali akékoľvek údaje čo sa týka napríklad hlavičky v úvode práce tak to nikdy nie je s tými osobnými údajmi. Taktiež vy sa nedozviete meno spracovateľa, aby tam samozrejme bola anonymita.“

Dušan Cinkota zdieľal celu s niekoľkonásobným vrahom. Vieme kto to bol!

Diplomovú prácu môžete kúpiť za pár stoviek eur.

A koľko by nás diplomová práca vyšla? Od 400 do 700 eur. „Cena tiež záleží od viacerých faktorov ako je termín, dostupnosť literatúry alebo téma“ informoval zamestnanec.

Na koniec nám ostáva zamyslenie, či je poskytovanie vypracovania záverečných prác legálne, narazili sme však na zaujímavú interpretáciu poskytovania takýchto služieb: „Oficiálne poskytujeme len podklady k záverečným prácam“, objasnil nám zamestnanec agentúry.

A čo na túto interpretáciu hovorí zákon sme sa opýtali Ivana Syrového, advokáta z Právnickej fakulty UK v Bratislave, ktorý sa venuje trestnému právu aj iným oblastiam práva, ako sú občianske, obchodné, správne právo a ochrana ľudských práv.„Áno, oni to uvedú len ako „podklady“ a tak to zakryjú. Pri rigoróznej či inej práci vám však nemajú dôvod poskytovať podklady, bije sa to s vysokoškolským zákonom. Pri písaní záverečnej práce má osoba preukázať svoje schopnosti a znalosti a nie si napísané podklady kúpiť.“ 

Koalíciu nevydieram, vládu pre opozíciu nerozbijem, uviedol Danko

Postoj vysokých škôl je v takýchto prípadoch ovplyvnený zákonom. Ministerstvo školstva skonštatovalo, že na základe platnej právnej úpravy v SR prípadné porušenie autorských práv v záverečných vysokoškolských prácach nemôže právoplatne konštatovať novinový článok, ale ani samotná vysoká škola či ministerstvo školstva. Jediné inštitúcie, ktoré môžu v tejto veci konať a rozhodovať, sú súdy. „Len na základe záväzných predpisov vieme zabezpečiť, že nezákonne získané tituly budú môcť byť odnímané, zároveň však garantovať držiteľom akademických titulov, že získané tituly nebudú môcť byť neoprávnene odnímané alebo škandalizované,“zdôraznila ministerka školstva, vedy, výskumu a športu Martina Lubyová (nominantka SNS).

Chcete dostávať viac podobných článkov? Stačí sa prihlásiť na náš bezplatný Newsletter. To najlepšie za posledných 7 dní príde priamo na Váš e-mail. Viac informácií nájdete TU

 

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky