Jednou vetou

Chystáte sa na ples? Vieme, koľko vás vyjde kompletná príprava

Plesovú sezónu otvorí aj tento rok Ples v opere

autorská koláž hlavne.sk, TVnoviny

Začína obdobie plesov. Na budúcu sobotu ho odštartuje prestížny Ples v opere, ktorý je tradične prvým plesom sezóny. A keďže každá dáma chce vyzerať na plese ako skutočná kráľovná a mať pri sebe muža, ktorý vyzerá ako skutočný gentleman. Pozreli sme sa, s akým rozpočtom treba pri tejto noblesnej udalosti rátať.

Veštica o 2019: Čakajú nás veľké zmeny, niektorí politici pohoria!

Prekrásne šaty sú základom príprav na ples. Nemusíte mať na sebe práve niekoľkotisícové kúsky svetovej značky, aby ste vyzerali skvele. Úžasné šaty ponúkajú požičovne šiat na celom Slovensku, suma za zapožičanie sa pohybuje v rozmedzí od 50 do 150 eur. 

To je nápad! Neodhadzujte všetko po sviatkoch. Niečo sa dá aj takto využiť

Kvalitné šaty, v ktorých budete pôsobiť očarujúco, sa dajú aj kúpiť v rôznych výpredajoch a ponukách aj cez internet. Šaty začínajú už na sume 75 eur, skutočne kvalitné a vypracované môžete mať v šatníku za približne 250 – 400 eur.

Aj politici sú len ľudia. Aké majú plány a čo nezvládli?

Veľkú pozornosť treba venovať večernej obuvi. Niektoré salóny ponúkajú k plesovým šatám aj spoločenské topánky, cena pre dámy od 75 do 130 eur, v obchode sa dajú zohnať kvalitné lodičky vo výpredaji pri veľkom šťastí aj za 30 eur, pokiaľ nejde, samozrejme, o značkové modely za stovky eur. (článok pokračuje nižšie)

Radi tancujete? Správny ples sa začína valčíkom:

Niektorí v rámci príprav potrebujú aj tanečné lekcie, aby to zvládli aj na parkete. Ceny tanečných kurzov sme našli do 29 eur za 6 hodín lekcií klasických tancov vrátane valčíka. V tomto období (na rýchlo) môžu byť ceny samozrejme aj individuálne a vyššie.

Známa speváčka radí: Tieto mesiace treba byť opatrný v roku 2019

Čo nesmie chýbať žiadnej dáme? Isteže kabelka. Kabelky na ples zoženiete opäť aj v požičovniach šiat, od približne 20 eur.

Pri plese si treba v dostatočnom predstihu rezervovať, samozrejme, aj termín u kaderníka a vizážistu. Krátke slávnostné účesy vás vyjdú na 50 eur, dlhé vlasy vám na túto príležitosť upravia za 120 eur. Priemerná cena za večerné slávnostné líčenie je okolo 75 eur.

Niektorí ich taja, iní sú s polovičkami pripravení. Toto sú prvé dámy budúcich prezidentov

Muži majú oproti ženám situáciu jednoduchšiu a rozhodne ušetria. Potrebujú kvalitný smoking. Cena za požičanie je 100 – 130 eur, ak prirátame aj požiačanie košele, manžetových gombíkov a motýlika je to spolu približne 160 eur. V prípade, že by si muži chceli dať ušiť oblek, vyjde ich aj s nohavicami najmenej na  239 – 400 eur, slávnostnú vestu kúpia za 100 – 130 eur.

KULEHA: Trapas na plese v opere. Nemáte Studenkovej dáždnik?

Vhodné topánky pre mužov sú v ponuke od 59 eur, vo viacerých farbách, najčastejšie sa ich cena pohybuje od 75 do 139 eur.

Úprava vlasov pred plesom je u mužov výrazne kratšia a úspornejšia než u žien – ceny sú už od 8 eur. Hlbšie načrú do vrecka napríklad hippsteri, ktorí potrebujú upraviť aj bradu, tí musia rátať s položkou 25-30 eur.

Vyvarujte sa zbytočných trapasov na plese. Žuvačku nechajte radšej doma:

Pridajte sa k nám na facebooku – NÁJDETE NÁS TU

Môže vás zaujímať

Viac ako pätina Slovákov očakáva, že na Slovensko príde druhá vlna koronavírusu