Jednou vetou

FOTO: Z Číny dorazil na Slovensko ďalší zdravotnícky materiál

Na Slovensko dorazilo ďalších 74 ton zdravotníckeho materiálu, 25. 3. 2020

foto: Facebook MO SR

Obsahom zásielky zdravotníckeho materiálu sú ochranné rúška, rukavice a tiež ochranné odevy

Na Slovensko dnes dorazilo ďalších 74 ton zdravotníckeho materiálu. Ako ďalej agentúru SITA informoval tlačový odbor rezortu obrany, obsahom zásielky z Číny sú ochranné rúška, rukavice a tiež ochranné odevy.

S vykladaním a následnou prepravou tovaru do priestorov Správy štátnych hmotných rezerv SR pomáhali vojaci.„Profesionálni vojaci dnes v priestoroch bratislavského letiska pomáhali s prepravou zdravotníckeho materiálu, ktorý je určený na pomoc v boji s koronavírusom.

Som preto veľmi rád, že naši vojaci sú v súčasnosti oporou, s ktorou môžu občania Slovenska počítať,“ povedal minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO).

Dovoz zdravotníckeho materiálu bol zorganizovaný prostredníctvom NATO programu SALIS s využitím veľkokapacitného transportného lietadla.

PROFESIONÁLNI VOJACI POMÁHALI S VYKLADANÍM A PREPRAVOU ZDRAVOTNÍCKEHO MATERIÁLU Profesionálni vojaci z Bratislavy dnes…

Uverejnil používateľ Ministerstvo obrany Slovenskej republiky Streda 25. marca 2020

 

Od 12. marca platí na Slovensku pre koronavírus mimoriadna situácia. V tejto súvislosti boli v krajine zavedené viaceré obmedzenia na zamedzenie šírenia ochorenia, vrátane zatvorenia škôl do odvolania.

Vláda SR tiež pristúpila k vyhláseniu núdzového stavu pre celý sektor zdravotníctva a sociálne zariadenia, kde poskytujú zdravotnú starostlivosť. Zatvorené sú maloobchodné prevádzky a prevádzky so službami. Každú nedeľu budú zatvorené aj potraviny, drogérie, lekárne, predajne tlače či krmív pre zvieratá.

Dôchodcovia budú mať na nákupy vyčlenený čas od 9:00 do 12:00. Zavádza sa tiež povinnosť nosiť rúško všade mimo svojej domácnosti.

Môže vás zaujímať

Čaputová v stredu vymenuje chýbajúceho sudcu Ústavného súdu SR