Jednou vetou

Čistý deň už nebude vykonávať svoju činnosť, ministerstvo práce zruší jeho akreditáciu

Na snímke Peter Tománek, riaditeľ resocializačného strediska Čistý deň.

Foto: TASR, zdroj: TASR

Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny (MPSVR) pod vedením Jána Richtera (Smer-SD) zruší akreditáciu resocializačnému stredisku Čistý deň v Galante. Rezort to v utorok oznámil prostredníctvom krátkej tlačovej správy.

Ministerstvo informovalo, že mu dnes Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trenčíne potvrdilo, že v obnovenom trestnom konaní jeho vyšetrovateľ vzniesol obvinenie z prečinu sexuálneho zneužívania voči bývalému pracovníkovi resocializačného strediska Čistý deň.

„Keďže minister Ján Richter opakovane zdôrazňoval, že bude zohľadňovať každé nové zistenie v súvislosti s týmto zariadením, MPSVR na základe tejto novej informácie bezodkladne zruší akreditáciu Resocializačnému stredisku Čistý deň,“ oznámila hovorkyňa MPSVR Veronika Husárová.

Ministerstvo však nesmie ani teraz vydať rozhodnutie bez predchádzajúceho vyjadrenia zo strany Akreditačnej komisie, upozornila Husárová. Uviedla to podľa nej Generálna prokuratúra v proteste prokurátora. Skonštatovala, že ministerstvo je povinné pred vydaním prvostupňového rozhodnutia požiadať o vyjadrenie Akreditačnú komisiu.

„MPSVR preto návrh rozhodnutia o zrušení akreditácie Resocializačnému stredisku Čistý deň predloží Akreditačnej komisii na jej najbližšie zasadnutie 23. augusta. Po jej rokovaní bude rozhodnutie o zrušení akreditácie doručené Resocializačnému stredisku Čistý deň,“ doplnila hovorkyňa rezortu.

 

Môže vás zaujímať

Z Kočnerovho kamaráta Dolinského urobila RTVS anjela