Jednou vetou

Čižnár dočasne pozastavil funkciu prokurátorovi z Threemy Palovičovi

generálny prokurátor SR Jaromír Čižnár

zdroj: TASR

Generálny prokurátor SR Jaromír Čižnár dočasne pozastavil funkciu prokurátorovi Bystríkovi Palovičovi až do právoplatného skončenia disciplinárneho konania. Informoval o tom Denník N. Potvrdila hovorkyňa GP SR Jana Tökölyová.

Brannobezpečnostný výbor sa bude obvinením Fica zaoberať v utorok

Bystrík Palovič je prokurátorom Okresnej prokuratúry Bratislava I, ktorý mal komunikovať s Marianom K. cez šifrovanú aplikáciu Threema. Koncom augusta mu Národná kriminálna agentúra zabavila telefón v súvislosti s trestným stíhaním zločinov zneužitia právomoci verejného činiteľa, korupcie a podplácania.

V komunikácii s Marianom K. sa mal dohadovať o ovplyvňovaní trestných stíhaní Mariana K. Palovič dozoroval aj trestné stíhanie advokáta a vtedajšieho poslanca Národnej rady (NR) SR Daniela Lipšica a poslanca NR SR Gábora Grendela (OĽaNO).

Čižnár pozastavil Palovičovi funkciu ešte v novembri na základe návrhu krajskej prokurátorky v Bratislave Ivety Kopčovej.

Sudca Sklenka, ktorý si mal s Marianom K. vymeniť 9000 správ, sa vzdal funkcie

Tú v ten istý deň Čižnár odvolal z jej pozície z dôvodu prieťahov, keď nepodala osem rokov obžalobu na Lóranta K. z pokusu o úverový podvod. Lórant K. mal byť komplicom Dobroslava Trnku pri vydieraní akcionára Penty Jaroslava Haščáka.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky