Čižnár zaujme stanovisko k P. Šufliarskemu, keď si overí informácie

generálny prokurátor SR Jaromír Čižnár

zdroj: TASR

Generálny prokurátor Jaromír Čižnár si informácie o údajných SMS správach prvého námestníka Petra Šufliarskeho s Marianom K., ktorý je obvinený z objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka, najskôr overuje, a potom zaujme stanovisko. Potvrdila to hovorkyňa Generálnej prokuratúry SR Andrea Predajňová.

Čižnár je momentálne v zahraničí. „Tak, ako v prípade Reného Vaneka, si medializované informácie následne verifikoval z relevantných zdrojov, tak postupuje aj v prípade Petra Šufliarskeho. Až následne zaujme kvalifikované stanovisko,“ uviedla Predajňová v reakcii na výzvu OĽaNO, aby Čižnár konal voči Šufliarskemu.

OĽaNO chce, aby Čižnár neodkladne pozastavil funkciu prvého námestníka Petra Šufliarskeho. Mal by tiež zverejniť SMS správy medzi Šufliarskym a Marianom K. Šufliarsky by mal zároveň podľa OĽaNO zvážiť svoje pôsobenie na poste prokurátora a prijať osobnú zodpovednosť.

OĽaNO: GP by mal pozastaviť funkciu Šufliarskemu a zverejniť SMS-ky s Marianom K.

 Hnutie tak reaguje na medializované informácie o komunikácii Šufliarskeho s Marianom K., ktorý je obvinený z objednávky vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka.

K údajnej komunikácii malo podľa OĽaNO dôjsť v období, keď sa množili podozrenia z vážnej trestnej činnosti Mariana K. Komunikácia sa mala niesť podľa slov šéfky klubu OĽaNO Veroniky Remišovej v priateľskom tóne. Remišová zdôrazňuje, že Šufliarsky si nemal s podnikateľom esemeskovať, ale mal vyšetrovať podozrenia.

OĽaNO si tiež myslí, že by sa mal obsah správ medzi Šufliarskym a Marianom K. zverejniť. Obracia sa listom na generálneho prokurátora, kde sa pýta na SMS správy, aj na to, aké kroky podnikol.

Môže vás zaujímať

Voľba ústavných sudcov: Bugár je za verejnú voľbu, súhlasí s ním aj opozičná SaS