Jednou vetou

Čižnár zaujme stanovisko k P. Šufliarskemu, keď si overí informácie

generálny prokurátor SR Jaromír Čižnár

zdroj: TASR

Generálny prokurátor Jaromír Čižnár si informácie o údajných SMS správach prvého námestníka Petra Šufliarskeho s Marianom K., ktorý je obvinený z objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka, najskôr overuje, a potom zaujme stanovisko. Potvrdila to hovorkyňa Generálnej prokuratúry SR Andrea Predajňová.

Čižnár je momentálne v zahraničí. „Tak, ako v prípade Reného Vaneka, si medializované informácie následne verifikoval z relevantných zdrojov, tak postupuje aj v prípade Petra Šufliarskeho. Až následne zaujme kvalifikované stanovisko,“ uviedla Predajňová v reakcii na výzvu OĽaNO, aby Čižnár konal voči Šufliarskemu.

OĽaNO chce, aby Čižnár neodkladne pozastavil funkciu prvého námestníka Petra Šufliarskeho. Mal by tiež zverejniť SMS správy medzi Šufliarskym a Marianom K. Šufliarsky by mal zároveň podľa OĽaNO zvážiť svoje pôsobenie na poste prokurátora a prijať osobnú zodpovednosť.

OĽaNO: GP by mal pozastaviť funkciu Šufliarskemu a zverejniť SMS-ky s Marianom K.

 Hnutie tak reaguje na medializované informácie o komunikácii Šufliarskeho s Marianom K., ktorý je obvinený z objednávky vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka.

K údajnej komunikácii malo podľa OĽaNO dôjsť v období, keď sa množili podozrenia z vážnej trestnej činnosti Mariana K. Komunikácia sa mala niesť podľa slov šéfky klubu OĽaNO Veroniky Remišovej v priateľskom tóne. Remišová zdôrazňuje, že Šufliarsky si nemal s podnikateľom esemeskovať, ale mal vyšetrovať podozrenia.

OĽaNO si tiež myslí, že by sa mal obsah správ medzi Šufliarskym a Marianom K. zverejniť. Obracia sa listom na generálneho prokurátora, kde sa pýta na SMS správy, aj na to, aké kroky podnikol.

Môže vás zaujímať

Väzobne stíhaná Monika J. sa vzdala funkcie sudkyne