Jednou vetou

Čo chcú ututlať? Kiskov šéf protokolu mieri do Austrálie!

Tomáš Ferko

autorská koláž hlavne.sk, Facebook

Neuveriteľné. Tomáš Ferko, príbuzný a zároveň šéf protokolu v Kancelárii Prezidenta SR Andreja Kisku je zdá sa mimoriadne chránená osobnosť. Nedávno na seba neslávne upozornil, keď na tradičnom novoročnom obede ako šéf protokolu nedohliadol nad výberom jedla pre exprezidentov Gašparoviča a Schustera. Ponúkali ich divinou, ktorú nekonzumujú. A už vtedy sa prevalilo, že keď odíde z Prezidentského paláca A. Kiska, mal by odísť aj T. Ferko a to na lukratívne miesto - veľvyslanectvo v Austrálii. V súčasnosti sa veci pohli, prešiel parlamentom a vymenoval ho aj prezident Kiska. A to nie je všetko.

Tomáš Ferko | foto: facebook T.F.

Trapas u Kisku: Šéf protokolu si môže vydýchnuť. Nie je to na vyhadzov

Hlavne.sk zistilo, že Kiskov šéf protokolu Tomáš Ferko už pomaly balí kufre. Lenže jeho odchod sprevádza záhadné mlčanie na všetkých stranách. Ministerstvo zahraničných vecí má už od minulého týždňa na stole otázku, v akom stave je vymenovanie Tomáša Ferka za veľvyslanca SR v Austrálii.

Hovorca Boris Gandel na túto otázku neodpovedá, služobný mobil hovorcu nám opakovane niekoľko dní nedvíha. „Prepošlite mi tú otázku,“ reagoval jeho nadriadený, riaditeľ Tlačového odboru ministerstva Juraj Tomaga. A opäť nastalo ticho.

Zbláznil sa? Matovič toto ťažko vysvetlí svojim voličom…

Hovorca prezidenta  Roman Krpelan nám v minulosti poslal výňatok z pracovného životopisu Tomáša Ferka, aby bolo zrejmé, že T. Ferko nie je privilegovaná rodina A. Kisku v Prezidentskom paláci.

Exkluzívne: Lukratívny džob! Vieme kam má namierené Kiskov šéf protokolu

Ferko je absolventom Fakulty politických vied a medzinárodných vzťahov Univerzity M.Bela. V minulosti pôsobil na ambasádach v Srbsku a Nemecku. A inak seriózne vystupujúci hovorca prezidenta R. Krpelan napísal aj toto:  „Ferko je prezidentoveho starého otca sestry dcéry manžela bratranca syn. Snáď som to nepoplietol. Ministerstvo zahraničných vecí prepožičalo Ferka pre Kanceláriu prezidenta SR v roku 2015,“ uviedol Krpelan, ktorý je zároveň držiteľom ocenenia Hovorca roka od Asociácie hovorcov.

Na otázku v akom stave je vymenovanie Tomáša Ferka za veľvyslanca v Austrálii takisto od minulého týždňa hovorca prezidenta A. Kisku nereagoval.

Nepáči sa mu? Danko vo veľkom redizajnuje luxusný dom za 500 000 eur

Zahraničný výbor NR SR schválil návrh vymenovať T. Ferka za veľvyslanca 30.1.2019. Následne bol na rade prezident A.Kiska. | foto: facebook

 

FOTO: Nosí Čaputová stále tie isté šaty?

Hlavne.sk však zistilo, že návrh vymenovať Tomáša Ferka za veľvyslanca prešiel v NR SR 30. januára a prezident Andrej Kiska ho už tiež stihol vymenovať, presnejšie 13. februára 2019. Prečo teda všetci toto vymenovanie tajili a nereagovali na otázky? Kontaktovali sme aj Tomáša Ferka, neodpísal, kedy odchádza do Austrálie.

V kuloároch zlé jazyky tvrdia, že ticho možno Tomášovi Ferkovi vyhovuje, lebo z veľvyslanectva SR v Nemecku mal byť údajne stiahnutý za trest. Dôvodom jeho skoršieho ukončenia pôsobenia na ambasáde vraj malo byť zistenie, že mal údajne nelegálne sťahovať veci z počítača. Samotný čerstvo vymenovaný veľvyslanec to však odmieta.

„Nie je to pravda. Kontaktujte Ministerstvo zahraničných vecí,“reagoval stroho cez sms T. Ferko a uviedol, že informácie sú klebety. Potom sa zasa odmlčal. Ministerstvo zahraničných vecí drží v mlčaní podobnú líniu.

FOTO: Ficove údajné kontakty s mafiou si preklepol aj bývalý šéf ŠtB Lorenc

Môže vás zaujímať

Najdrahšie volebné kampane mali SMER a PS/SPOLU