Jednou vetou

Čo skrýva prezidentská kandidátka?

Politička, aktivistka a právnička Zuzana Čaputová (45)

autorská koláž hlavne.sk, facebook

Nečakaná záhada! Hoci sa kandidátka na post hlavy štátu Zuzana Čaputová (Progresívne Slovensko) prezentuje ako symbol spravodlivosti a transparentnosti, jej vlastný život tak nepôsobí. Zuzana Čaputová ako jediná z oslovených prezidentských kandidátov neodpovedala na otázku hlavne.sk, ktorý muž by ju sprevádzal v prípade, že by sa stala historicky prvou ženou - prezidentkou Slovenskej republiky. Jej ticho nás najskôr zaskočilo, potom sme sa rozhodli pátrať!

Zuzana Čaputová sa rozviedla pred dvoma týždňami, s manželom nežili pod jednou strechou podľa našich informácií už dva roky. Verejne uviedla, že išlo o priateľský rozvod… Avšak na obyčajnú otázku, kto ju bude sprevádzať ako prvý muž v prípade zvolenia, neodpovedala.

Volali sme jej, písali mail, sms, Zuzana Čaputová stíchla. Nik iný s touto otázkou problém nemal. Veľká záhada. Najmä keď pre TV Markíza uviedla: „Partner, deti, moji rodičia, ale aj širšia rodina ma veľmi podporujú.“

Niektorí ich taja, iní sú s polovičkami pripravení. Toto sú prvé dámy budúcich prezidentov

Niečo ako Colombova žena

Čaputová sa s tým, že má partnera netají. Lenže – kto je to? Koľko má rokov a čo robí? To je už nezodpovedaná otázka. Pripomína to Colombovu ženu – všetci majú vedieť, že existuje, ale nikto ju nikdy nevidel. U potenciálneho prezidenta, prezidentky jav nevídaný!

Prezidentský prieskum: Najvyššie šance má Mistrík

Vybrali sme sa preto do Pezinka, odkiaľ Zuzana Čaputová pochádza. A zistili sme, že nielen jej partner, ale aj celý súkromný život sú veľmi záhadné.

V Pezinku ani stopy

Schránkovú firmu nájdete v Pezinku skôr, ako firemné či súkromné priestory Čaputovcov. „Viete čo, ona tu už dva roky nebýva. Najskôr odišiel jej manžel, potom ona, kúpila si vraj dom niekde pri Psychiatrickej liečebni,“ ozrejmila nám exsuseda Čaputovcov, prečo zvoníme zbytočne na zvonček, kde majú Čaputovci adresu.

V prípade Kuciakovej vraždy obvinili tri osoby, ďalších päť prepustili

Ak si však Zuzana Čaputová kúpila dom, v katastri nehnuteľností nie je uvedený. A rovnako to vyzerá aj s jej podnikaním. V živnostenskom registri má uvedené, že podniká na Radničnom námestí, kde o nej nič nepočuli… a podnikanie prevádzkuje aj na adrese bytovky, kde už dva roky nežije.

Prezidentskí kandidáti o Kiskovom mlčaní: Mal sa dištancovať a ospravedlniť

V tejto bytovke v Pezinku spolu manželia Čaputovci aj s dcérami spoločne žili. Už dva roky tam však nie sú, v byte sú dnes úplne iní ľudia. Len zvonček ostal. Foto: Ján Petriska

Na webe Slovenskej advokátskej komory je uvedená adresa advokátky Čaputovej v centre Bratislavy, v priestoroch bývalej OTP banky. Tabuľu alebo označenie jej advokátskej kancelárie sme opäť hľadali márne. Priestory tam má však označené napr. Progresívne Slovensko, ktoré ju na post hlavy štátu nominuje.

Podľa Slovenskej advokátskej komory sídli advokátka Čaputová v Bratislave. Na adrese bývalej OTP banky je viac firiem, advokátkina kancelária označená nie je. Foto: Ján Petriska

Pochybné Kiskove pozemky ostávajú na súde

Majú to v rodine?

Jej exmanžel, Ivan Čaputa je na tom podobne. Priestory svojej interiérovo – graficko – dizajnérskej firmy má na internete stále uvedené aj s otváracími hodinami v nákupnom centre v Pezinku. Avšak je to omyl. Našli sme len prázdne dvere s odtrhnutou menovkou. „On tu skončil vlani v decembri,“ povedali nám na správe Nákupného centra.

Ivan Čaputa, zdroj: FB/I.Čaputa

„Nemám kanceláriu. Mám home office. S klientami sa stretávam priamo u nich,“ ozrejmil nám Ivan Čaputa, keď sme od neho pýtali adresu ako potenciálni klienti. Keď sme sa ako novinári pýtali na exmanželku, nemal záujem o nej hovoriť.

Matka Ľudmily Cervanovej: Nech celé Slovensko vidí, čo urobili môjmu dievčatku!

V lukratívnych priestoroch nákupného centra v Pezinku mala do decembra 2017 priestory aj firma vtedajšieho manžela Z. Čaputovej. Foto: Ján Petriska | foto: jxp

Zdá sa, že život Zuzany Čaputovej, keď odložíme nabok pracovné úspechy pri zastupovaní pezinskej skládky, je veľmi nejasný. Prečo tají svojho partnera? Má problém ho predstaviť verejnosti ako všetci ostatní? Samotná prezidentská kandidátka a ani jej tlačové oddelenie na rozdiel od všetkých ostatných ignoruje naše otázky: „Môžeme poprosiť fotografiu jej partnera, partnerky alebo by vystupovala ako samostatná hlava štátu? Poprosíme aj ďalšie údaje k danej osobe, že kto je to, ako dlho sú spolu, kde pracuje, koľko má rokov a či je uzrozumený s tým, čo ho potenciálne očakáva.“

Chcem dostávať pravidelne novinky – Newsletter

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky